Zajęcia

Zajęcia

Yin Yoga

Opis zajęć

Zajęcia Yin jogi są delikatnym wyzwaniem dla naszego ciała, ale dużym dla naszego umysłu. Podczas zajęć wykonywane są proste, płynne sekwencje oraz asany statyczne, które pozostawiają dużą przestrzeń dla pracy z naszym wnętrzem. Yin joga to bardzo nastrojowe zajęcia odbywające się w świetle świec, w otoczeniu relaksującej muzyki.

Yin joga stosuje pozycje, które rozciągają włókna tkanki łącznej umożliwiając zrelaksowanie ciała i głębsze otwarcie klatki piersiowej, bioder, miednicy oraz niższych partii kręgosłupa. To nie siła mięśniowa daje nam uczucie łatwości i lekkości ciała, lecz elastyczność naszych stawów i ścięgien. Yin joga delikatnie rozciąga i rehabilituje tkankę łączną, która tworzy nasze stawy.

Najlepszym czasem dla praktyki Yin jogi jest pełnia księżyca, czas kiedy najbardziej potrzebujemy wyciszenia i głębokiego bycia z samym sobą. Pełnia księżyca jest dla wielu z nas czasem trudnym. Często nie rozumiemy źródła naszego rozdrażnienia, odczuwamy silne pobudzenie i miewamy problemy ze snem. Zmagazynowana energia ujawnia się, a hormony szaleją. Dlatego pełni księżyca towarzyszy wzrost liczby porodów, ataków serca, a także przestępstw i samobójstw.

Nasze zdrowie to równowaga pomiędzy Yang i Yin, dwoma uzupełniającymi się energiami obecnymi w całym wszechświecie.

Yang dosłownie rozumiane jest jako "nasłonecznione miejsce, południowe zbocze"; reprezentowane jest przez biel i słońce oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury, ekstrawersję.

Yin dosłownie rozumiane jest jako "zacienione miejsce, północne zbocze"; reprezentowane jest przez czerń i księżyc oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury, introwersję.

Yin Yoga przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą jak i zaawansowanych w praktyce.

Szczegóły

Yin Yoga w SNY odbywa się w piątek o godz. 18:15. Zapraszamy.

Poziom trudności: 0 – 3

Instruktorzy: Ulla

Zobacz grafik