Zajęcia

Zajęcia

Yoga Nidra

Opis zajęć

Joga oznacza “łączenie”, “jednoczenie”, “scalenie”, a „nidra” sen. Yoga Nidra jest bardzo często nazywana jogicznym snem ponieważ całe zajęcia praktykuje się w Shavasanie, z zamkniętymi oczami, a umysł pozostaje świadomy, przytomny i podąża za instrukcją.

Yoga Nidra jest podróżą w głąb siebie której celem jest uzyskanie stanu równowagi, dobrego samopoczucia i integracji wewnętrznej. Jest praktyką głęboko relaksującą i wyciszającą, prowadzi do lepszego poznania siebie.

Sankalpa. Ważnym elementem praktyki Yogi Nidry jest sankalpa, czyli wola, intencja nadająca kierunek dla naszej podświadomości. Coś jak cel, do którego chcemy dążyć. Jednocześnie coś więcej niż cel. Wewnętrzne pragnienie które nadaje kierunek życiu. Określ swoją intencję w sposób pozytywny i dokonany. Pracuj z jedną intencją dopóki się ziści. Intencja jest jak ziarenko które zanurzysz w grunt swojej podświadomości podczas praktyki.

Dla kogo są zajęci Yoga Nidry?

Dla wszystkich którzy potrzebują pozbyć się stresu i napięcia. Szukają rozluźnienia, równowagi i wyciszenia.

Jak wyglądają zajęcia?

Praktykę rozpoczyna krótka sekwencja ćwiczeń fizycznych, następnie…leżysz na macie, relaksujesz ciało, umysł, psyche i słuchasz prowadzenia nauczyciela. Brzmi relaksująco, prawda?

Będziesz leżeć ok 30 - 45 min. zapewnij sobie wygodę i komfort przez ten czas.

Czy musisz mieć wcześniejsze przygotowanie do zajęć Yogi Nidry?

Nie jest potrzebne żadne dodatkowe przygotowanie, jakakolwiek praktyka, ani znajomość jogi.

Ubierz wygodny strój, weź koc do przykrycia, małą poduszkę pod głowę, ewentualnie opaskę / woreczek z ziołami na oczy i to już wszystko.

Szczegóły

Poziom trudności: 0 – 3

Instruktorzy: Agata

Zobacz grafik