Zajęcia

Zajęcia

BODYART

 

Opis zajęć

„Niektórzy ludzie ćwicząc, po prostu wymachując ramionami. Inni poruszając się, wypełniają swój splot słoneczny oddechem tak, że całe ich ciało doświadcza ożywienia. Robiąc to, nawiązują kontakt z duszą. (...) Wszystko zależy od tego, czy świadomość jest ulokowana w ciele, poza nim czy tylko w głowie”. Marion Woodman

BODYART® to holistyczny trening, który oddziałuje zarówno na ciało, jak i umysł. Jego myślą przewodnią jest słuchanie siebie, odnajdywanie psychicznej i fizycznej harmonii oraz równowagi. Jest to wszechstronna i precyzyjnie opracowana metoda umożliwiająca praktykę każdemu, prowadząc go do wewnętrznej i zewnętrznej harmonii. To doskonały sposób, by zyskać wytrzymałość i wzmocnić mięśnie głębokie. Stosowane techniki oddychania pozwalają się wyciszyć i wypracować wewnętrzną równowagę.

BODYART® to fuzja różnych technik: jogi, tai chi, qiqong, tańca, ćwiczeń terapeutycznych i fitnessowych. Metoda ćwiczeń opracowana przez popularnego tancerza, gimnastyka oraz rehabilitanta — Roberta Steinbachera Istotną rolę w praktyce odgrywa oddychanie zespalające wysiłek fizyczny i świadomość psychiczną Na poziomie fizycznym poprawia siłę, wytrzymałość, elastyczność i zwiększa koordynację ruchową. W aspekcie mentalnym wspomaga koncentrację, redukuje stres, a także podnosi poziom życiowej energii.

BODYART® opiera się na teorii Yin&Yang i teorii 5ciu żywiołów. Dwie kontrastujące ze sobą siły warunkowe Yin (bierna, chłodna i spokojna – kojarzona z relaksacją i wydechem) i Yang (aktywna, siła ciepła, kojarzona z napięciem mięśni i wdechem) wykorzystuje się do wprowadzenia harmonii tak, aby umożliwić swobodny przepływ energii – co stanowi cel każdej praktyki.

Sesję zaczyna się od elementu ziemi (1) – ćwiczeń na macie, podobnie jak w jodze. Chodzi przede wszystkim o rozciągnięcie mięśni, mobilizację kręgosłupa, skorelowanie ruchu z oddechem. Następnie przechodzi się do funkcjonalnej rozgrzewki – elementu drzewa (2) – ruchy stają się większe, otwarte, pozycje stojące. Kolejny element ognia (3) to rzeczywisty trening, a energia rośnie i płynie. Element metalu (4) to zatrzymanie, niskie pozycje, energia przenoszona jest do centrum ciała. Ostatni element to spoczynkowa faza energii wody (5), czyli relaksacja.

BODYART® wykorzystuje wyłącznie siłę i możliwości własnego ciała, dzięki czemu nie potrzeba żadnych dodatkowych sprzętów. Istotny jest ruch i oddech oraz ich świadome wykorzystanie. To trening funkcjonalny, który angażuje wszystkie partie mięśni, wzmacniając je, a także rozluźniając. Ćwiczenia fizyczne są wykonywane płynnie, w określonej i niezmiennej kolejności tworzącej spójną i logiczną całość. Regularna praktyka BODYART® to doskonały sposób na wzmocnienie mięśni całego ciała. Poprawia jego wytrzymałość i sprawia, że jest ono bardziej elastyczne. To system ćwiczeń praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku, wagi i poziomu kondycji. Pomaga skorygować nieprawidłową postawę, wzmacnia mięśnie głębokie, pobudza układ krążenia, a dodatkowo wspaniale odpręża i relaksuje.

Szczegóły

Poziom trudności: 0 – 2

Instruktorzy: Ania

Zobacz grafik