Wydarzenia

Wydarzenia

Ziołowe receptury na czas infekcji – warsztat z Anną Bober

Sobota 24 lutego 2018 r. 10:30 - 15:00 Infekcje układu oddechowego to jedne z najczęstszych dolegliwości, z jakimi się zmagamy, szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

Zapraszamy na warsztat, podczas którego nauczymy się, jak budować antyinfekcyjną tarczę obronną za pomocą roślin leczniczych i jak chronić się przed infekcjami w kolejnych sezonach.

Na zajęciach przyjrzymy się chorobom infekcyjnym z punktu widzenia tradycyjnej europejskiej fitoterapii oraz z perspektywy medycyny chińskiej. Skupimy się zarówno na profilaktyce, jak i leczeniu tych najbardziej pospolitych dolegliwości. Wypracujemy alternatywę dla zbyt często stosowanych syntetycznych antybiotyków, czy popularnych leków aptecznych. Omówimy remedia odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Nauczymy się, jak przygotowywać syropki przeciwkaszlowe oraz receptury ziołowe, które uchronią nas przed infekcją. Zostaną zaproponowane rozmaite mieszanki pomocne w terapii chorób dróg oddechowych dostosowane do indywidualnej sytuacji pacjenta.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma skrypt z recepturami ziołowymi oraz preparat antyinfekcyjny, który przygotujemy na zajęciach. Przewidziana jest także część degustacyjna, podczas której będzie można skosztować surowców zielarskich pomocnych podczas dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Warto pamiętać, stosowanie leków roślinnych podczas tego typu infekcji jest aprobowane przez medycynę akademicką, mimo, że wiedza na ich temat wśród lekarzy jest ciągle niewielka. Leki roślinne stanowią wartościowe narzędzie w klasycznej terapii chorób układu oddechowego, są dobrze tolerowane, a prawidłowo stosowane nie powodują działań ubocznych. O tym, jak się nimi skutecznie posługiwać, szczegółowo opowiemy na zajęciach w sobotę 24 lutego. Zapraszamy serdecznie :-)

Plan kursu

SOBOTA (24 lutego 2018 r.) 10:30 - 15:00

 

 

Szczegóły organizacyjne

KOSZT:

90 zł do 12 lutego 2018 r.

120 zł po 12 lutego 2018 r.

zaliczka 50 zł

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: zapisy bezpośrednio w SNY lub mailowo: sny@namasteyoga.pl

 

ANIA BOBER

Pasjonatka ziołolecznictwa. Fitoterapii uczyła się między innymi od dra Henryka Różańskiego oraz Jeremiego Rossa. Organizuje warsztaty zielarskie od 2012 roku. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu dietetyki oraz fitoterapii, a także poradnictwo indywidualne. Ukończyła kurs zielarz/fitoterapeuta koordynowany przez dra Różańskiego oraz wiele innych szkoleń. Dietetyk wg Medycyny Chińskiej, Specjalistka Dietetyki i Poradnictwa Żywieniowego. W swoim podejściu łączy ziołolecznictwo zachodnie z medycyną chińską. Ponadto zajmuje się akupunkturą ucha oraz refleksologią twarzy. Jest absolwentką biotechnologii i antropologii kulturowej UAM oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu (dietetyka, zioła). Należy do sekcji fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Prowadzi Alchemilium: Ziołowo – Dietetyczne Laboratorium Zdrowia.

Strona internetowa: www.alchemilium.pl