Wydarzenia

Wydarzenia

Świąteczna zbiórka dla podopiecznych Fundacji Głosem Zwierząt

Nasza fundacja działa od 1 stycznia 2011 roku na terenie Wielkopolski...i dalej.

Łączy nas pasja i zaangażowanie w sprawy ochrony praw zwierząt i wiara w to, że uda nam się odmienić ich los i sprawić, by ludzie traktowali je z należnym im szacunkiem.

Jedno uratowane istnienie nie zmieni bowiem całego świata, ale zmnieni cały świat dla tego jednego zwierzęcia.

Fundacja „Głosem Zwierząt” powstała, abyśmy my – ludzie w niej skupieni – mogli mówić w imieniu tych, którzy głosu nie mają. U podstaw naszego działania leży niezgoda – niezgoda na okrutny los, na traktowanie zwierząt jak rzeczy, na ludzką obojętność wobec ich cierpienia, na bezkarność ludzi znęcających się nad nimi.

Nasza fundacja działa od 1 stycznia 2011 roku, ale nie jesteśmy nowicjuszami. Większość z nas już od wielu lat pracuje na rzecz zwierząt i ma spore doświadczenie w tej dziedzinie. Chcemy wspólnie kontynuować dzieło zaczęte wcześniej. Część z nas przez ostatnie dwa lata pracowała w poznańskim oddziale Fundacji Emir, pod skrzydłami Pani Prezes Krystyny Sroczyńskiej. Jesteśmy ogromnie wdzięczni Pani Prezes za podzielenie się z nami ogromną wiedzą popartą wieloletnim doświadczeniem – wiele się od Niej nauczyliśmy.

Łączy nas pasja i zaangażowanie w sprawy ochrony praw zwierząt i wiara w to, że uda nam się odmienić ich los i sprawić, by ludzie traktowali je z należnym im szacunkiem. Jedno uratowane istnienie nie zmieni bowiem całego świata, ale zmieni cały świat dla tego jednego zwierzęcia.

Fundacja działa na terenie Wielkopolski.

Współpracujemy ze schroniskami komunalnymi w Poznaniu i Dopiewie. Pomagamy przebywającym w nich chorym zwierzętom, których leczenie wykracza poza diagnostyczne i finansowe możliwości tych schronisk. W takich przypadkach przejmujemy opiekę nad nimi opłacając ich leczenie i rekonwalescencję. Jest to możliwe dzięki zorganizowanej przez nas sieci domów tymczasowych, współpracy z klinikami dla zwierząt, behawiorystami i szkoleniowcami oraz hotelami dla zwierząt.

Zajmujemy się adopcjami – poznajemy naszych podopiecznych, oswajamy, uczymy czystości, a potem kiedy są już w pełni gotowe szukamy im nowych, kochających domów, które wnikliwie weryfikujemy.

Interweniujemy w przypadkach znęcania się nad zwierzętami oraz drastycznego ich zaniedbywania.

Współpracujemy z organami ścigania, występujemy przed sądem w charakterze oskarżycieli posiłkowych.

Wszyscy członkowie Fundacji i wolontariusze pracują na jej rzecz nieodpłatnie.

Fundacja nie prowadzi działalności gospodarczej. Środki finansowe pochodzą wyłącznie z darowizn osób prywatnych i firm oraz dotacji z Gminy Dopiewo, z którą współpracujemy w ramach wspierania realizacji zadań publicznych Gminy. Za wszelką pomoc instytucji państwowych, firm i osób prywatnych serdecznie dziękujemy.

Co potrzebujemy na ten moment:

Dział koci:

  • jedzenie mokre dla kotów Smilla
  • jedzenie suche dla kotów Smilla
  • mokra karma dobrej jakości (ewentualnie poza Smillą, jeśli nie jest dostępna): Animonda Carny, Mac’s lub inne karmy z dużą zawartością mięsa
  • żwirek – Cat’s Best
  • gąbki do czyszczenia (duże i małe): np. duże (używamy do czyszczenia kuwet), małe (używamy do czyszczenia misek)
  • ręczniki papierowe
  • koce, ręczniki
  • łopatki do żwirku (z większymi otworami)
  • kuwety (zamknięte, otwarte)
  • transportery plastikowe
  • leki: Vetomune (na odporność), probiotyki: BioProtect, FortiFlora

Dział psi:

  • mokra karma dobrej jakości, np. Animonda, Dolina Noteci, Lukullus
  • sucha karma dobrej jakości, np. Husse, Brit, Josera, Lukullus, Granatapet, Purina Dog Chow lub Purina ProPlan – drobne granulki dla małych psów i większe dla dużych
  • wygodne i trwałe legowiska w każdym rozmiarze
  • wygodne, lekkie i trwałe obroże różnej wielkości; korzystamy z obroży materiałowych półzaciskowych dla psów średnich i dużych oraz materiałowych zapinanych na klamrę dla psów małych
  • miski (ale naprawdę bardzo duże metalowe miski do przytuliska)
  • gryzaki naturalne w każdej ilości: cięte tchawice wołowe, płuca wołowe, uszy wołowe i wieprzowe, kurze łapki, szyje indycze, żwacze wołowe
  • zabawki – szarpaki, gryzaki, piłeczki; ważne jest, aby nie były to zabawki piszczące, a ich rozmiary były dostosowane do możliwości psów małych oraz szczeniąt, gdyż to dla nich zwykle są przeznaczone
  • karabińczyki do smyczy: przykład 1 (na 150 kg) przykład 2 (na 120 kg)

W miarę możliwości prosimy, aby nie kupować jedzenia słabej jakości typu: Whiskas, Kitekat, Winston,Puffi, Chappi, Pedigree czy Darling lub „bezimiennej” karmy marketowej kupowanej na wagę oraz karm w postaci makaronów do zalewania wrzątkiem – koty i psy mogą mieć po niej problemy gastryczne. Zwierzaki, które do nas trafiają potrzebują wartościowej karmy, która wzmocni ich organizm. Psy i koty jedzą u nas odpowiednie karmy z listy. Jeśli otrzymamy jednak karmę spoza niej – nie zmarnuje się – przekażemy ją wówczas karmicielom.


Wszystkie rzeczy dla Fudnacji przynieś do SNY

Wszystkim angażującym się w zbiórkę serdecznie dziękujemy!