Wydarzenia

Wydarzenia

Wieczorna niedzielna Yoga Nidra z Dariuszem Zelis

NIEDZIELA 20 września 2020 r. godzina 17:45-19:00

YOGA NIDRA - poza ciałem, poza umysłem. Tam gdzie kończy się śavasana, zaczyna się yoga nidra...

Pierwotnym celem yogi nidry jest rozluźnienie ciała i umysłu, ale na ostatnim etapie praktyki, po wejściu w stan głębokiego relaksu, próbujesz oddzielić się emocjonalnie od ciała i umysłu. Napięcia i stres dotykają cię tylko wtedy, gdy utożsamiasz się z ciałem i umysłem.

Według filozofii yogi człowiek składa się z 5 powłok - Pańća Kosha. Podczas praktyki yogi nidry podróżujesz pomiędzy nimi. Podczas świadomego relaksu, któremu towarzyszy przejście ze stanu aktywności dziennej częstotliwości fal mózgowych "beta" do snu częstotliwości fal "alfa", doświadcza się głębokiego rozluźnienia mięśniowego i stopniowego wycofania zmysłów do wewnątrz, co w jodze określa się stanem PRATYAHARA. Ten próg przejścia pomiędzy jawą a śnieniem psychologowie określili jako czwarty stan świadomości - stan hipnagogiczny, a w jodze określa się go jako TURIYA. W tym konkretnym stanie doświadcza się świadomej podróży w głąb siebie. W trakcie praktyki „zasiewasz” w podświadomości swoją SANKALPĘ - w sanskrycie słowo to oznacza postanowienie, intencję, która ma przynieść pozytywne zmiany w Twoim życiu.

KORZYŚCI Z PRAKTYKI YOGA NIDRY: aktywizuje mózg, usuwa napięcia na poziomie mentalnym, emocjonalnym i fizycznym. Jest skutecznym antidotum na stres, leczy na poziomie psychosomatycznym.

Przygotuj swoją osobistą Sankalpę

Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY; www.NamasteYoga.pl

Zapisy i informacje: bezpośrednio w SNY lub mailowo sny@namasteyoga.pl

Liczba miejsc OGRANICZONA!

Koszt: 30 złotych. Bezzwrotna kaucja rezerwująca miejsce to 15 złotych

Prowadzący: Dariusz Zelis

Napięcia oddzielają nas od naszej indywidualnej świadomości-Jaźni. Są jak kurz, który osiadł na zapalonej lampie.

Kwalifikacje: Klasyczna Hatha Yoga i Tantra wg Satyanandy, joga wg metody B.K.S. Iyengara, Kundalini Yoga, Reiki II.