Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty „Medytacja, współczucie i (samo)akceptacja” z Maciejem Wielobobem

22 października 2016 (sobota). Maciej Wielobób otwarta droga sufizm uniwersalny mistycyzm medytacja.

Wielu mistyków zwracało i zwraca uwagę na cierpienie, którego doświadczamy w różnych formach: czy to jako fizyczny lub psychiczny ból, czy niespełnienie w jakiejś dziedzinie życia czy też subtelna metafizyczna tęsknota, która nie znajduje spełnienia.

Z pewnej perspektywy można by powiedzieć, że ścieżka medytacyjna służy do usunięcia cierpienia właśnie, proponując pewien proces oduczania się, porzucania swoich identyfikacji i uwarunkowań. W taki właśnie proces będziemy starali się wejść podczas wspólnej praktyki medytacji w Poznaniu, zaczynając od doświadczenia bezwarunkowej akceptacji oraz współczucia wobec siebie i innych. Podczas warsztatu skupimy się na praktyce medytacji, wspartej niezbędnymi dla zrozumienia kontekstu pracy wyjaśnieniami. Podczas warsztatu krok po kroku będziemy wprowadzani w te zagadnienia przez Macieja Wieloboba, autora 5 książek o jodze i medytacji, w tym „Medytacji w życiu codziennym” (2014) i „Uważności w praktyce” (2016), który od ponad 22 lat praktykuje medytację, a od jakiegoś czasu także jej naucza w Polsce i zagranicą (więcej o prowadzącym tutaj).

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla początkujących jak również dla osób, które już medytują. Celem kursu jest wprowadzenie do głębi tradycyjnych technik w prosty, zrozumiały i użyteczny współcześnie sposób.

Plan warsztatu:

  • 10.40 – rejestracja
  • 11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
  • 14.00-15.00 – przerwa
  • 15.00-18.15 – druga część warsztatu

Nauczyciel prowadzący

Maciej Wielobób


Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

22 października (sobota), godz. 11.00-18.15

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

220 zł

Informacje i zapisy

Ulla Wilczyńska-Kalak, e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703