Wydarzenia

Wydarzenia

Cykl warsztatów anatomii dla każdego z Mateuszem Stańczakiem w SNY – Bezpieczeństwo szyi w praktyce pozycji odwróconych

Niedziela 22 września 2019 r., godz. 12:00-15:30. Pozycje odwrócone to jedna z kluczowych i najbardziej dobroczynnych grup asan. Aby tak było, musimy jednak zadbać o dobrze zbudowaną podstawę opartą na silnej i mądrze pracującej obręczy barkowej. Dzięki temu w staniu na głowie będziemy w stanie w znacznym stopniu odciążyć delikatny odcinek szyjny i precyzyjnie kontrolować symetrię oraz osiowość ustawienia głowy. Jest to naprawdę bardzo ważne a przy tym możliwe do opanowania za sprawą świadomej pracy w znacznie prostszych i stosunkowo łatwo dostępnych asanach.

Technika - Metodyka - Systematyka

Siła i sprawność obręczy barkowej w pozycjach odwróconych jest trochę jak bezpieczny samochód - powinien posiadać zapas mocy do wyprzedzania, mimo że nie zamierzamy stale jeździć bardzo szybko.

Nie inaczej jest w staniu na barkach oraz pługu. Tutaj odcinek szyjny poddany jest dużemu obciążeniu w pełnym zgięciu. Jest to najbardziej urazowe ustawienie szyi z punktu widzenia mechaniki krążków międzykręgowych. Elastyczne ramiona i właściwe podparcie są w stanie znacznie zmniejszyć obciążenie kręgosłupa.

Daje nam to obraz dobrej, zrównoważonej praktyki, w której sprawność ciała, jego siła, elastyczność, świadomość i mądrość, pozwalają na delektowanie się stanem umysłu płynącym z przebywania w asanach, zamiast walczyć o przetrwanie i ryzykować w imię pragnienia wykonania asan uznawanych za tak ważne.

Na warsztacie omówimy anatomię, mechanikę, przyjrzymy się różnym przypadkom i przećwiczymy wszystko aby doświadczyć pracy we własnym ciele, mieć plan i kierunek dalszego rozwoju.

Warsztat przeznaczony jest dla osób na wszystkich poziomach zaawansowania.


Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

22 września 2019 r. (niedziela), godz. 12.00-15.30

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

110 zł

Rezerwacja miejsca – bezzwrotna kaucja 50 zł.

Informacja i rezerwacja miejsc

Bezpośrednio w SNY lub e-mailowo: sny@namasteyoga.pl