Wydarzenia

Wydarzenia

Ayurveda – masaże i zabiegi

11-13 września 2015. Skorzystaj z przyjemności jaką dają masaże ayurvedyjskie: Abhyanga, Masaz Abhyanga + Nasja, Shiroabhyanga, Nasja.

Abhyanga
Jeden z najważniejszych zabiegów stosowanych w Ayurvedzie. Jest to masaż całego ciała wykonywany ciepłymi, leczniczymi olejami. Zabieg ma na celu poruszenie energii w naszym ciele, co przywraca równowagę organizmu zarówno na poziomie fizycznym jak i psychicznym. Pobudza krążenie krwi i limfy, usprawnia proces przemiany materii oraz oczyszcza organizm z toksyn. Działa kojąco i uspakajająco na nasz system nerwowy, relaksuje, eliminuje stres, usuwa zmęczenie. Zapewnia zdrowy wygląd, odżywia i ujędrnia ciał. Wzmacnia mięśnie oraz usuwa sztywność stawów. Pomaga ciału spalić zapasy tłuszczu.
Cena: 130 zł / 60 minut
Masaz Abhyanga + Nasja
Masaż ciepłym olejem sezamowym połaczany z zabiegiem oczyszczania nosa.
Cena: 180 zł
Masaż głowy - Shiroabhyanga
Zgodnie z Ayurvedą głowa to najważniejszy ośrodek energii w ciele. Masaż głowy poprawia krążenie krwi w mózgu, likwidując sztywność i napięcie mięśni szyi oraz barków. Uspakaja, relaksuje i łagodzi stres. Odżywia, wzmacnia i nawilża cebulki włosów, zapobiegając wypadaniu włosów i przedwczesnemu siwieniu. Pomaga w leczeniu bólów głowy, bezsenności, problemów z koncentracją i pamięcią. To wszystko jest możliwe, dlatego że podczas masażu zwiększa się dopływ tlenu i glukozy do mózgu oraz poprawia przepływ płynu rdzeniowego przez mózg i rdzeń kręgowy.
Cena: 100 zł / 30 minut
Nasja – oczyszczanie nosa
Zabieg rozpoczyna się masażem twarz, szyi oraz karku, następnie zakrapia się do nosa preparat ziołowy. Zabieg oczyszcza zatoki, łagodzi bóle głowy i szyi, usuwa toksyny z układu oddechowego, poprawia koncentrację.
Cena: 80 zł
Przygotowanie do masażu
Weź ze sobą ręcznik kąpielowy.
Monika o sobie
Ajurweda jest moją pasją i sposobem na życie. Swoją wiedzę i umiejętności na temat tej starohinduskiej medycyny zdobywam w Indiach, co sprawia mi ogromną przyjemność i satysfakcję. Po okiem wielu wspaniałych nauczycieli i lekarzy ajurwedyjskich wciąż poznaję w praktyce dobroczynne działanie tej nauki. Na własnej skórze odczuwam jak Ajurweda potrafi pozytywnie wpływać na stan naszego ciała i umysłu, postrzegania siebie i otaczającego nas świata.

Ukończyłam:

  • Dhanvantari Ayurveda Academy w Indiach otrzymując tytuł Massage and Panchakarma Therapist
  • Kurs Ayurvedy w Green Ayur Study Center w Indiach
W celu umówienia się na zabieg proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Monika Hemmerling
Tel: + 48 601 95 82 74
Mail: monika@ayurveda.com.pl
Zapraszam na moją stronę:www.ayurveda.com.pl