Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty Aerial Jogi z Moniką Łazuk, OMG yoga

Sobota 29 lutego 2020 r. Zapraszamy na warsztaty Aerial Yogi z Moniką Łazuk. Warsztaty podzielone są na dwa bloki - jeden przeznaczony dla osób średniozaawansowanych, a drugi przeznaczony dla wszystkich, również początkujących.

Plan warsztatów:

SOBOTA (29 lutego 2020)

11:00 - 13:00 - AERIAL FLIPS & TRICS

Aerial joga narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku i wywodzi się z niezwykłego świata cyrkowych akrobacji. Podczas tego bloku sięgniemy do źródeł, a dokładnie do techniki zwanej „Aerial Sling”. Materiał zawieszony w formie pętli daje nieskończoną możliwość zabawy i tworzenia nowych wariantów dobrze znanych pozycji.

Podczas tego warsztatu będziemy ćwiczyć podskoki, przewroty i akrobacje w zawieszeniu nad ziemią. Oczywiście zaczniemy od rozgrzewki rozciągająco-wzmacniającej i poznamy wiele technicznych detali, które ułatwią nam dalszą praktykę w podwieszeniu.

Poziom warsztatów: ŚREDNIOZAAWANSOWANY, dla osób, które znają podstawowe chwyty i zaploty oraz swobodnie wchodzą do pozycji odwróconych bez asysty.

13:30 - 15:30 - AERIAL CREATIVE FLOW AND INVERSIONS

Aerial joga otwiera drzwi do pozycji, które są nieosiągalne z pozycji maty. Aktywizuje zupełnie nowe grupy mięśni i daje możliwość pracy jednocześnie nad wieloma partiami ciała. Przeniesienie praktyki z maty w powietrze przynosi wiele korzyści – wzmocnienie i uelastycznienie mięśni posturalnych, odciążenie kręgosłupa od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych, a także rozluźnienie i odstresowanie.

Podczas tego bloku poznamy wiele sposobów na wykorzystanie hamaka i jakości zawieszenia w pozycjach, wziętych z klasycznej jogi na macie. Wykonamy wiele sekwencji ruchów, przechodząc płynnie od asany i asany, a także zmieniając swoje położenie w przestrzeni – raz głową do góry, a raz w dół. Zaczniemy dynamicznie, a skończymy łagodnie, dryfując w miękkich chustach. Będzie nam towarzyszyć hasło „flow”, a więc przepływ: energii, oddechu i pozytywnych wrażeń, płynących z praktyki.

Poziom warsztatów: OPEN, zarówno dla osób praktykujących w hamaku, jak i dla zupełnych nowicjuszy

 

Szczegóły organizacyjne

KOSZT:

Jeden blok (2 godziny): - 100 zł

Dwa bloki (4 godzin): - 160 zł

Dostępnych jest tylko 18 miejsc! Dla zarezerwowania miejsca wymagane jest wpłacenie niezwrotnej kaucji rezerwacyjnej 80 złotych.

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: e-mail: sny@namasteyoga.pl, lub bezpośrednio w SNY

 

Monika Łazuk

Kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Nieustannie szuka nowych sposobów pracy z hamakiem, również w treningu funkcjonalnym, dlatego została certyfikowanym trenerem TRX(R) GSTC. Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”. www.omgyoga.pl