Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztat AcroYoga Roll Baby, Roll z Kają i Itą

16 – 17 stycznia 2016. Joga + elementy akrobatyki w parach i większych grupach + relaks oparty na tradycji masażu tajskiego = ta wyjątkowa mieszanka to właśnie AcroYoga!

W praktyce AcroYoga to:

 • mnóstwo dobrej zabawy
 • budowanie zaufania do siebie i innych
 • opanowanie i doskonalenie trzech głównych ról: bazy, latacza i spottera
 • poczucie stabilności i siły w roli bazy
 • nauka lekkości i zwinności latacza
 • praca nad uważnością i odwagą w roli spottera
 • odkrywanie jogi na nowo
 • podejmowanie wyzwań i oswajanie lęków
 • doskonalenie komunikacji międzyludzkiej - zarówno słownej, jak i niewerbalnej
 • radość z działań zespołowych i tworzenie społeczności skupionej wokół wspólnej pasji
 • powrót do dzieciństwa i frajdy z zabaw na trzepaku
 • ciągłe odkrywanie nowych pozycji, przejść i nieskończonych możliwości, jakie daje AcroYoga!

Program

Na warsztat można przyjść z partnerem, jeśli masz już kogoś, z kim lubisz ćwiczyć, albo w pojedynkę - na pewno znajdziesz zespół do wspólnej praktyki. Warsztat przeznaczony jest dla osób średnio zaawansowanych - fajnie, jeśli umiecie już latać / bazować pozycje statyczne i nieźle trzymacie się w bardziej dynamicznych przejściach. Nie wymagamy znajomości konkretnych pralek, ale pewnej swobody w próbowaniu nowych rzeczy i umiejętności asekurowania.

sobota 16.01.2016

10:00 – 13:00 – BLOK 1 / KRISS-KROSS

Dwa punkty podparcia - ale za to jakie! W tym bloku skupimy się na bazowaniu, a zwłaszcza na pracy nóg bazy w różnego rodzaju przejściach. Przećwiczymy wejścia do pozycji bez udziału rąk, ale z zachowaniem maksymalnej kontroli i stabilności.

15:00 – 18:00 – BLOK 2 / ROLL BABY ROLL

Będziemy eksplorować kierunki i osie obrotu w AcroYodze. Spinning, rolling, twisting, tumbling - z przymrużeniem oka.

niedziela 17.01.2016

10:00 – 13:00 – BLOK 3 / LET'S FLOW

Kreatywność przede wszystkim! Ze znanych elementów zmontujemy zupełnie nowe, unikatowe całości oparte na płynnych połączeniach między pozycjami. Postawimy na synchronizację, komunikację niewerbalną i superspotting, czyli sztukę inteligentnej asekuracji.

Organizacja

Termin: 16 – 17 stycznia 2016

Koszt (do 05.01.2016 / po 05.01.2016):

 • cały warsztat: 190 zł / 220 zł
 • jeden blok: 90 zł

Miejsce: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

Zapisy i kontakt: Ulla Wilczyńska-Kalak, e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703 lub bezpośrednio w SNY


O prowadzących

KAJA MATWIJ

Dyplomowany nauczyciel jogi, praktykuje od 2002 r., uczy jogi Iyengara, Ashtangi i AcroYogi. Adeptka kursu nauczycielskiego Hatha Yogi u Konrada Kocota, kursu Ashtanga Vinyasa Yoga Teacher Training u Basi Lipskiej-Larsen (RYT 500) oraz kursu nauczycielskiego w zakresie Aerial Yogi. Prowadzi liczne zajęcia i autorskie warsztaty w całym kraju.

ITA WARMIŃSKA

Pion organizacyjny i techniczny Hello Yoga. Trenowała kajakarstwo, pływanie, aikido, przepada za rowerami. Jogę Iyengara ćwiczy od 2007 r., pasję do Ashtangi podchwyciła i kontynuuje dzięki Kai Matwij, a jej mentorem Acro jest Jeppe Skovgaard. Prowadzi warsztaty i zajęcia z AcroYogi oraz łódzkie AcroJamy, nieustannie szkoli się w Polsce i za granicą.

HELLO YOGA

Zajmujemy się nieszablonowo pojętą jogą, którą przekształcamy w miejski lifestyle i chętnie wyprowadzamy z sali w zielone parkowe plenery, nad wodę i w środek betonowej dżungli. Uczymy tradycyjnych stylów jogi (Ashtanga Vinyasa Yoga, joga wg Iyengara), a także eksplorujemy nowoczesne jej odmiany (AcroYoga, Aerial Yoga, SUP Yoga i SUP AcroYoga), nierzadko pioniersko w skali Łodzi, a nawet kraju.

Hello Yoga jako pierwsza szkoła w Łodzi prowadzi zajęcia i warsztaty w zakresie AcroYogi, koordynuje i promuje działania Acro społeczności. Od trzech lat pod patronatem miasta organizujemy letnie bezpłatne zajęcia jogi w parku, w 2013 r. wygrałyśmy konkurs na najciekawszy punkt na mapie łódzkiego Parking Day. Obecnie zaangażowana w projekt SUP Yoga w Polsce.

Zapraszamy na nasze strony:

www.facebook.com/helloyogawlodzi
www.facebook.com/SUPyogapl