Wydarzenia

Wydarzenia

Zajęcia Yin Yogi z Ullą

Zajęcia Yin Yogi są wyzwaniem dla naszego ciała i naszego umysłu.

Zajęcia odbywają się w jedną NIEDZIELĘ każdego miesiąca o godz. 18:00 (dokładne daty znajdziesz poniżej)

Pozycje Yin jogi, poprzez swoją różnorodność i dużą liczbę wariantów, poprawiają elastyczność naszego ciała i pogłębiają wewnętrzny spokój. Nasze codzienne życie i stawiane przez nie wyzwania mają charakter Yang, czyli są pobudzające, wymagające zaangażowania i wysiłku. My sami narzucamy sobie „obowiązek” stałego zaangażowania i pracy. Bardzo trudno nam jest odpuścić bo postrzegamy to jako lenistwo, a nawet porażkę. Dlatego często największym wyzwaniem na zajęciach Yin Yogi jest zatrzymanie, odpuszczenie i rozluźnienie mięśni, poddanie się grawitacji i pozostanie w bezruchu.

Yin joga to rozciąganie tkanki łącznej poprzez statyczne ułożenie ciała i utrzymanie go w bezruchu przez kilka minut. Do ułożenia ciała w pozycjach jogi używamy wielu akcesoriów, aby ułatwić swobodne rozluźnienie i podanie się jej kształtowi bez angażowania pracy mięśni. W trakcie trwania w pozycjach Yin Yogi staramy się całkowicie rozluźnić mięśnie, aby rozciągać powięź oraz poprawiać elastyczność stawów. Dla każdej pozycji przewidziane jest kilka wariantów ustawienia ciała tak, aby każdy uczestnik zajęć mógł dobrać wariant najlepszy dla siebie, zależnie od swojego samopoczucia, możliwości i zakresów ciała, zwiększając poczucie komfortu i budowanie wewnętrznego spokoju lub zwiększanie intensywności rozciągania. To nie siła mięśniowa daje nam uczucie łatwości i lekkości ciała, lecz elastyczność naszych stawów, ścięgien i więzadeł.

Yin joga  to nastrojowe zajęcia odbywające się w świetle świec, w otoczeniu relaksującej muzyki.

Yin Yoga jest doskonałym uzupełnieniem każdej naszej dynamicznej, czyli Yang, aktywności fizycznej jak dynamiczna joga, bieganie, jazda na rowerze itp.

Nasze zdrowie to równowaga pomiędzy YIN i YANG, dwoma uzupełniającymi się energiami obecnymi w nas i w całym wszechświecie.

Yin uzupełnia Yang. Yang uzupełnia Yin. Yin dosłownie rozumiane jest jako "zacienione miejsce, północne zbocze"; reprezentowane jest przez czerń i księżyc, oznacza bierność, uległość, smutek, chłód i zimę, symbolizuje żeński aspekt natury, introwersję. Yang dosłownie rozumiane jest jako "nasłonecznione miejsce, południowe zbocze"; reprezentowane jest przez biel i słońce oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, symbolizuje męski aspekt natury, ekstrawersję. Yin Yoga przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą jak i zaawansowanych w praktyce.

Terminy:

Seria comiesięcznych zajęć Yin Yogi odbędzie się o godzinie 18:00 w następujące niedziele:

19 września 2021

17 października 2021

28 listopada 2021

12 grudnia 2021

16 stycznia 2022

13 lutego 2022

Udział w zajęciach zgodnie z aktualnym cennikiem SNY - https://namasteyoga.pl/cennik/

Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY, ul. Kordeckiego 12; www.NamasteYoga.pl