Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty YIN Yogi z Mają Pobieżyńską

25 lutego 2017 (sobota). “Musisz yin yogi doświadczyć, żeby ją zrozumieć. Gdy miałeś z nią kontakt choćby raz, zrozumiesz, że do tej chwili wykonywałeś jedynie połowę asany”

Czym jest YIN YOGA?

Bernie Clark, jeden z autorów książek o tej odmianie jogi, napisał: “You need to experience this to really know what Yin Yoga is all about. After you have experienced it, even just once, you will realize that you have been doing only half of the asana practice”, czyli “Musisz yin yogi doświadczyć, żeby ją zrozumieć. Gdy miałeś z nią kontakt choćby raz, zrozumiesz, że do tej chwili wykonywałeś jedynie połowę asany” – tłum. MP

Joga yin jest powolna, skupiona na dolnej połowie ciała. Wszystkie asany wykonuje się z pomocami, więc jest idealna dla wszystkich, którzy mają jakiekolwiek problemy z ciałem – dawne kontuzje, złamania, kłopoty z kręgosłupem, równowagą, sztywnością mięśni lub brakiem rozciągnięcia. Jest stosowana przy pracy z seniorami i dziećmi z zaburzeniami ruchu, ale daje mnóstwo korzyści także ludziom w pełni zdrowym – dzięki niej można naprawdę głęboko zrozumieć własne ciało i jego dynamikę. Polecana jest tancerzom, joginom, akrobatom, biznesmenom, przepracowanym kobietom chodzącym na obcasach… każdemu.

Zapraszam do rozpoczęcia przygody z yin yogą!

Plan warsztatów:

  • 10.00-11.00 – Wprowadzenie - yin / yang, tao, czym jest yin yoga i jej powiązania. Powięź i charakterystyka pracy nad nią. Zasady praktyki yin
  • 11.30-15.00 – Podstawowe asany yin yogi
  • 17.00-18.30 – Sesja prowadzona „pełen relaks”

Nauczyciel prowadzący

MAJA POBIEŻYŃSKA

Adeptka terapii czaszkowo-krzyżowej oraz masażu tajskiego – jogą zainteresowała się wiele lat temu, przez przypadek, gdy szukała na studiach WF-u, który byłby “po drodze”… I wsiąkła w Hatha-Jogę na kilka lat, uczęszczając na zajęcia Sławomira Bubicza. Potem długo szukała swojej drogi, zaliczyła przygodę z Astangą i Acro-Yogą (którą lubi i bawi się do dzisiaj). Niedawno wróciła do korzeni, studiując Hatha-Jogę w szkole Open Mind Joga u Agaty Biernat. W zeszłym roku trafiła na kurs nauczycielski Yin Yogi do Biffa Mitthoffera i w końcu znalazła swoje powołanie, które uzupełnia terapią jogą (którą studiuje pod okiem Macieja Wieloboba) i jogą aerial. Studiowanie szeroko rozumianej jogi terapeutycznej daje jej dużo przyjemności i chętnie dzieli się jej spokojem.


Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

25 lutego (sobota) 2017, godz. 10.00-18.30

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

Całość warsztatu 150 zł; zaliczka 50 zł

Informacje i zapisy

Ulla Wilczyńska-Kalak, e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703, lub bezpośrednio w SNY