Wydarzenia

Wydarzenia

Weekend z AirYogą

26 - 27 października 2024 r.

W październiku 2024 roku odbędzie się weekend pełen zajęć jogi w hamaku. Przez 2 dni będziemy pogłębiać praktykę własną w oderwaniu od ziemi. Łącznie czeka nas 8h praktyki AirYogi. Na tych warsztatach pojawi się przestrzeń do odkrywania pozycji i przejść, które rzadko występują na otwartych zajęciach grupowych. W trakcie każdego dwugodzinnego warsztatu przygotujemy ciało do płynnych przejść i bardziej skomplikowanych zaplotów w jogowym hamaku. Na koniec nie zapomnimy o rozluźnieniu i zasłużonym relaksie.

Weekend z AirYogą skierowany jest do osób, które znają jogę w hamaku i są ciekawe dalszego rozwoju w tej praktyce. Sobota będzie pełna delikatnych przejść i głębokiego czucia ciała w przestrzeni. Niedzielni uczestnicy powinni dobrze czuć się w odwróceniach i w niestandardowych przejściach między pozycjami. Zapraszamy w szczególności kursantów i kursantki wakacyjnego Kursu Wprowadzającego do AirYogi oraz wszystkie osoby, które regularnie praktykują jogę w hamaku w SNY.

Warsztaty poprowadzi Klaudia Walkowiak, nauczycielka Aerial Yogi w SNY i miłośniczka świadomego ruchu.

Dzień pierwszy - SOBOTA 26.10.2024; zajęcia na poziomie średniozaawansowanym

12:00-14:00 DELIKATNE PORUSZENIE - choreografia, poziom średniozaawansowany
Lirycznie i spokojnie. Nieśpiesznie, choć czasem odważnie. Tak można by określić warsztat, podczas którego będziemy tworzyć historię wypowiedzianą w tańcu. Tam gdzie ciało spotyka się z materiałem i muzyką, tam pojawia się przestrzeń do wyrażenia siebie. Przygotuj się na swobodne przepływanie w rytmie dźwięków.

14:20-16:20 ZŁAP BALANS - pozycje odwrócone w przestrzeni; poziom średniozaawansowany
Znajdź podparcie materiału i wykorzystaj go do eksploracji przestrzeni. Złap równowagę na macie i w materiale. W tej praktyce zaangażujemy do pracy mięśnie głębokie, które świadomie wykorzystamy w pozycjach podporowych i zawieszonych. Ułatwienie czy utrudnienie? Odkryj dwie funkcje hamaka w praktyce.

Dzień drugi - NIEDZIELA 27.10.2024; zajęcia na poziomie zaawansowanym

12:00-14:00 POWIETRZNE SZPAGATY - pozycje otwierające nogi i biodra; poziom zaawansowany

Wykorzystaj antygrawitacyjny stan do poszerzenia zakresów w dolnej części ciała. Poszukaj nowej przestrzeni w biodrach, dzięki ćwiczeniom na mobilność z użyciem hamaka. Następnie chwyć materiał i oderwij się od ziemi. Sprawdź, w jakich pozycjach przydadzą Ci się długie=rozciągnięte nogi. Aby wziąć udział w tym warsztacie nie musisz robić pozycji szpagatowych z nogami prostymi. Przyda się za to siła i ogólna wytrzymałość w pozycjach odwróconych i bardziej zaplecionych.

14:20-16:20 SIĘGNIJ GWIAZD - choreografia, poziom zaawansowany
Chwyć hamak wysoko i wejdź do niego w najmniej oczywisty sposób. Zaskocz wszystkich i wyplącz się z niego z gracją. Zejdź na ziemię, otwórz serce i spróbuj sięgnąć gwiazd. Wszystko to, co Jogin(k)i lubią najbardziej - hamak, muzyka i Ty. Tylko Ty i nikt więcej.


Ważne: Na praktykę jogi w hamaku załóż koszulkę zakrywającą pachy oraz przylegające spodenki (np. legginsy), które zakryją kolana. Dodatkowo drugiego dnia warsztatów (niedziela, poziom zaawansowany) może przydać się koszulka zakrywająca łokcie - dla ochrony wrażliwej skóry przedramion.

Rezerwacja i zapisy: mailowo sny@namasteyoga.pl lub bezpośrednio w SNY

Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY www.NamasteYoga.pl

Koszt: 250 zł jeden dzień. 400 zł dwa dni. Rezerwacja miejsca – niezwrotna kaucja 150 zł

Liczba miejsc BARDZO OGRANICZONA!!!

Klaudia Walkowiak. Certyfikowana nauczycielka jogi w hamakach (Aerial®) oraz jogi w nurcie Vinyasa (200H RYT). Zafascynowana uważną pracą z ciałem, emocjami i myślami. Z wykształcenia dietetyczka. Zaangażowana w organizację Międzynarodowej Konferencji Jogi w Poznaniu Yoga. Body & Soul. Przygodę z jogą rozpoczęła w 2017 roku, kiedy to jogowe pozycje stanowiły uzupełnienie innej aktywności fizycznej – pole dance. Z rury płynnie zeszła na matę, by chwilę później wskoczyć do jogowego hamaka, gdzie teraz odnajduje się najbardziej. Cały czas poszerza swoją wiedzę i doskonali posiadane już umiejętności w pracy z ciałem tak, by prowadzone przez nią zajęcia były ciekawe i rozwijające. Ma nadzieję zarazić swoją miłością do powietrznej jogi coraz to więcej osób.