Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztat „Obudź mięśnie dna miednicy” z Kasią Petelą

Sobota 22 września 2018 r., godz. 13:00-15:00.

Świadomość, funkcja i nauka ćwiczeń mięśni dna miednicy. Mięśni, które podtrzymują narządy wewnętrzne. Ich sprawność jest ważna w czasie aktywności fizycznej.

Wpływają na postawę ciała, ustawienie kręgosłupa.

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu.

Czy zgodzisz się z opinią, że są dolegliwości…

…o których my kobiety nie bardzo mamy ochotę rozmawiać? Czy wyobrażasz sobie ploteczki z sąsiadką, której wspominasz o tym, że w czasie kaszlu popuszczasz mocz? Pogawędki z przyjaciółką na temat niepokojącego wrażenia obniżania narządów rodnych? Zwierzenie się lekarzowi, że od czasu porodu nie osiągasz pełnej satysfakcji seksualnej?

Czy dla Ciebie również, są to trudne i wstydliwe przypadłości?

Takie, z którymi, nie bardzo właściwie wiesz, do kogo mogłabyś zwrócić się o pomoc? Być może odnosisz wrażenie, że dotyczą tylko Ciebie?

Czy wiesz, że nietrzymanie moczu…

…jest jedną z najczęstszych kobiecych chorób przewlekłych? Cierpi na nią od 17% do 46% kobiet, a według niektórych źródeł nawet do 60%. Skąd te rozbieżności? Wiele z nas, ze wstydu niechętnie zgłasza ten problem nawet w czasie badań lekarskich.

Ćwiczenia osłabionych i dysfunkcyjnych mięśni dna miednicy

są podstawową i najważniejszą składową leczenia zachowawczego w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Pomagają utrzymywać narządy rodne na właściwym miejscu. Zwiększają satysfakcję seksualną. Mają wpływ na ustawienie kręgosłupa i postawę ciała. Ćwiczenia te polegają na świadomym, kontrolowanym napinaniu i rozluźnianiu określonych grup mięśni wchodzących w skład dna miednicy. Systematycznie wykonywane ćwiczenia powodują regularną stymulację, przekrwienie, wytrzymałość mięśni dna miednicy.

Jak będziemy „budzić” mięśnie dna miednicy na warsztatach?

Nauka świadomości mięśni dna miednicy

Po pierwsze dowiesz się jak rozpoznawać i uaktywniać właściwe mięśnie. Zdarza się, że początkowo pracują głównie mięśnie pośladkowe, mięśnie brzucha czy mięśnie przywodziciele ud zamiast samych mięśni dna miednicy. Dlatego, ważna jest nauka świadomości i czucia tych mięśni.

Nauka ćwiczeń mięśni dna miednicy

Będziemy wykonywały ćwiczenia zwiększające zarówno wytrzymałość, szybkość i siłę mięśni dna miednicy. Tak, aby ich dobra kondycja zapobiegła wysiłkowemu nietrzymaniu moczu, obniżaniu narządów rodnych i wpłynęła na poprawę satysfakcji seksualnej.

Synchronizacja

Nauczymy się uaktywniana mięśni dna miednicy w czasie wykonywania ćwiczeń mięśni brzucha, w czasie ćwiczeń fitness, na siłowni, w czasie codziennych aktywności, kaszlu, śmiechu i kichania. I dźwigania też.

Tak, tak. W czasie tych wszystkich czynności potrzebujemy sprawnych mięśni dna miednicy!

Jak na co dzień możesz dbać o mięśnie dna miednicy?

Garść ważnych informacji o tym, jak dbać o mięśnie dna miednicy, aby utrzymać je w dobrej kondycji. O tym, jak ciąża i poród wpływają na funkcję mięśni dna miednicy. O objawach i profilaktyce wysiłkowego nietrzymania moczu. Dowiesz się również jak te mięśnie wpływają na kręgosłup i postawę ciała.

Poznaj ćwiczenia mięśni dna miednicy, aby móc je wykonywać zawsze i wszędzie.
Nawet czekając na zmianę świateł na skrzyżowaniu.
Nie masz nic do stracenia, a możesz wiele zyskać.

Prowadząca

Warsztaty prowadzi Katarzyna Petela.

Fizjoterapeutka i masażystka, na co dzień pracująca w gabinecie w Studio Namaste Yoga. Pomaga rozwiązać problemy dotyczące sprawności, dobrego samopoczucia, komfortu życia. Uczy skutecznych, praktycznych i łatwych metod łagodzących skutki nieprawidłowej postawy ciała, braku ruchu, przepracowania i stresu.

Ukończyła Poznańską Akademię Medyczną oraz dziesiątki specjalistycznych kursów. Treningu mięśni dna miednicy nauczyła się podczas kursów organizowanych przez Fundację Rodzić po Ludzku.

Pracuje od 18 lat.

Szczegóły organizacyjne

TERMIN: 22 września 2018 r. (sobota) godz. 13:00

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

CZAS TRWANIA: 2 godziny

KOSZT: 70 zł, bezzwrotna kaucja 30 zł. Płatność gotówką.

Bardzo proszę o przyjście 15 minut wcześniej.

ZAPISY:

  • W recepcji Studia Namaste Yoga
  • Przez formularz zapisu na stronie www.szkolapracyzcialem.pl
  • e-mailowo: kasia@szkolapracyzcialem.pl