Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty „Taniec smoka i Stanie na głowie” z Krystianem Mesjaszem

14 stycznia 2017 (sobota). Trzy sesje: Taniec Smoka - aspekt YANG i YIN, stanie na głowie - zobacz świat do góry nogami, oraz wyciszająca Yoga Nidra, wszystko na jednych warsztatach.

Taniec Smoka

Praktyka Tańca Smoka składa z dwóch sekwencji: dynamicznej YANG i powolnej YIN. Dynamiczna sekwencja YANG jest inspirowana starożytnymi praktykami Qi Gong i Tai Chi, w której ciało pracuje w zdecydowanie inny sposób niż przy wykonywaniu tradycyjnych asan. Będziemy uczyć się jej od pierwszej pozycji układu, dodając powoli kolejne, rozpoczynając za każdym razem od nowa. Dzięki temu całą sekwencję zapamiętuje się bez wysiłku i zbędnego analizowania. Budowanie sekwencji krok po kroku pomaga zatopić się w ciele, wyciszyć potok myśli i zregenerować. Jeśli ktoś do tej pory nie poczuł, czym jest tzw. “flow”, to jest duża szansa, że poczuje to właśnie w tej części warsztatu. Po sekwencji YANG zatopimy się w delikatnej praktyce jogi, cechującej się pasywnym pierwiastkiem YIN. Uziemimy w ten sposób wzbudzoną energię i rozprowadzimy ją głębiej po ciele. Ta łagodna sekwencja asan zrównoważy poprzednią formę pracy z ciałem otwierając miednicę i biodra.

Zobacz świat do góry nogami

W drugim bloku tematycznym poznamy królową asan – Salamba Śirszasanę, czyli stanie na głowie. Poznamy kilka technik wykonywania tej pozycji tak, żeby stać w niej wygodnie, stabilnie ale przede wszystkim bezpiecznie. Poznamy również, różne nieco bardziej wymagające warianty tej pozycji. Dowiesz się jak przygotować się do stania na głowie, jak chronić kręgi szyjne, jak złapać równowagę i co zrobić, żeby pozycja nie “zapadała” się oraz jaką rolę w staniu na głowie odgrywają mięśnie brzucha.

Pozycja ta jest zwana królową asan ponieważ:

  • zapewnia lepsze ukrwienie mózgu oraz całego obszaru twarzy i głowy
  • łagodzi dolegliwości związane z pracą układu nerwowego i hormonalnego
  • poprawia metabolizm i wspiera pracę układu traw
  • przynosi ulgę zmęczonym nogom skazanym na wielogodzinne przebywanie w jednej pozycji
  • wzmocnienia odporność i dotlenienia komórki
  • polepsza równowagę emocjonalną oraz sprawność intelektualną
Yoga Nidra

Warsztaty zakończymy sesją joga Nidry, która jest metodą systematycznego wywoływania pełnego fizycznego, psychicznego i emocjonalnego relaksu. Jej praktykowanie może przyczynić się do poprawy zdrowia poprzez obniżenie napięcia i niepokoju, z którymi często współwystępują psychosomatyczne objawy związane z bólami i zawrotami głowy, bólami w klatce piersiowej, kołataniem serca, poceniem się czy bólem brzucha. Podczas sesji znajdujemy się w specyficznym stanie pomiędzy jawą i snem, w którym doświadczamy przytomności przebywając jednocześnie w stanie głębokiego snu. Jest to technika przekształcania własnych wzorców myślowych na lepsze i bardziej pożyteczne. Dzięki niej możemy dokonywać zmian we własnym życiu, poprzez poznanie własnych procesów świadomościowych. Nie trzeba się przygotowywać na sesje jogi nidry należy tylko pozwolić sobie na pełne spokoju, spontaniczne doświadczenie.

Plan warsztatu:

  • 10.30-13.00 – Taniec Smoka (2,5h)
  • 15.00-17.00 – Zobacz świat do góry nogami (2h)
  • 17.15-18.15 – Yoga Nidra pogłębiona relaksacja (45 min)

Nauczyciel prowadzący

Krystian Mesjasz


Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

14 stycznia (sobota) 2017, godz. 10.30-18.15

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

Całość warsztatu 150 zł; zaliczka 50 zł, pojedyncze sesje: Taniec Smoka oraz Zobacz świat do góry nogami 80 zł; Yoga Nidra 30 zł

Informacje i zapisy

Ulla Wilczyńska-Kalak, e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703, lub bezpośrednio w SNY