Wydarzenia

Wydarzenia

Podstawowy kurs masażu tajskiego z Alfonso Cazenave

29 – 31 stycznia 2021 r.

Po ponad 20 edycjach naszego cenionego kursu masażu tajskiego od podstaw rozpoczynamy nowy cykl kursów z nowym programem, żeby nauka była jeszcze przyjemniejsza i skuteczniejsza.

Kurs składa się z 17 godzinnego modułu weekendowego godzin zajęć.

Kurs jest prowadzony w języku polskim.

Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie masażowe lub jego brak. Również ludzie po innych szkoleniach lub masujący na co dzień znajdą tutaj nową perspektywę.

*Ostrzegamy jedynie osoby z wrażliwymi kolanami, że będzie sporo klęczenia.)

Czy wiesz że umiejętnie wykonany masaż tajski może być nie tylko bardzo przyjemny, a także skutecznie uwalniać od napięć fizycznych i emocjonalnych?

Rozpocznij przygodę z piękną i potężną sztuką masażu tajskiego. Rozwiń świadomy dotyk — pełny jednocześnie wrażliwości i głębi. Zanurz się w medytację w ruchu, w dialog bez słów. Odkryj przyjemność dawania i dostawania masażu. Pozwól sobie na całkowitą relaksację i podaruj ją innym. Poznaj nowy sposób na uspokojenie ducha i ciała!

W atmosferze ciekawości i dobrej zabawy:

  • będziemy eksplorować świadomy, jakościowy dotyk
  • zapoznamy się z zasadami skutecznej i bezpiecznej pracy z ciałem
  • przybliżymy niezbędne podstawy anatomii palpacyjnej
  • przećwiczymy podstawowe techniki masażu tajskiego: bezpieczne i łatwe do wykonania, ale bardzo przyjemne i skuteczne
  • no i oczywiście wymienimy się masażem!

Kurs jest głównie praktyczny. Uczestnicy pracują zazwyczaj w parach, czasami w trójkach, zawsze pod wspierającym nadzorem i opieką ekipy prowadzącej.

Po kursie będziesz w stanie podarować swoim bliskim ponadgodzinną sesję masażu tajskiego. Będziesz też miał solidne podstawy do ewentualnej dalszej nauki i dłuższych sesji.

Pierwszy moduł skupia się na rozwijaniu świadomego dotyku, przyswajaniu zasad pracy z ciałem i oczywiście na nauce podstawowych technik masażu tajskiego, głównie w pozycji leżenia na plecach i na brzuchu. Większość technik jest wykonywanych dłońmi, ale zaczynamy też eksplorację innych "narzędzi" (stóp, łokci, kolan), którą rozwiniemy podczas kolejnego modułu. Będzie też wstęp do pozycji bocznej, którą również rozwiniemy podczas kolejnego modułu.

Plan kursu:

PIĄTEK 29.01.2021

18:00-18:30 Rejestracja

18:30-21:00 Blok 1

SOBOTA 30.01.2021

11:00-14:30 Blok 2

16:30-20:00 Blok 3

NIEDZIELA 31.01.2021

10:00-13:30 Blok 4

15:30-19:00 Blok 5

Koszt:

Promocja Early Bird (rezerwacja do końca lipca) 720 złotych od osoby lub 1350 złotych za parę

Pełna cena 850 złotych od osoby lub 1550 złotych za parę

Rezerwacja miejsca – 200 złotych bezzwrotnej kaucji.

*Cena obejmuje materiały do kursu (autorski podręcznik z teorią, zdjęciami ilustrującymi techniki oraz propozycją sekwencji).

**Uczestnictwo w kursie daje możliwość dołączenia do prywatnej grupy facebookowej, gdzie od czasu do czasu wrzucamy filmiki instruktażowe.

***Dla uczestników poprzednich edycji (lub długich kursów letnich) obowiązuje zniżka 25% od pełnej ceny

****Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu. W przypadku odwołania wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, aby zapewnić wszystkim bliski kontakt z ekipą prowadzącą‼

 Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY, ul. Kordeckiego 12 Poznań; www.NamasteYoga.pl

 Informacje i rezerwacje: mailowo – sny@namasteyoga.pl lub bezpośrednio w SNY

Prowadzący

Alfonso Cazenave (Karuna Bodywork). Pasjonat jogi i pracy z ciałem, w pełni oddany masażowi. Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Zaczął od masażu klasycznego w 2007, ale w 2013 “nawrócił się” na masaż tajski, w którym odnalazł podejście holistyczne, wymiar duchowy oraz nacisk na jakość dotyku. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził prawie rok), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia), Sunshine Massage School (Tajlandia), Sunshine House (Grecja / Niemcy) i Lulyani (Francja), prowadzi też własne szkolenia w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce. Jest jedyną osobą w Polsce upoważnioną (i to podwójnie) do nauczania masażu dynamicznego. Jest też jedyną osobą w Polsce, która ukończyła całe szkolenie Osteothai i asystuje na kursach tej metody.

 Na co dzień masuje w Warszawie w Przestrzeń na przepływ, której jest współzałożycielem. Własny styl pracy, zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii, określa jako WSPÓŁCZESNY MASAŻ TAJSKI – głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a (wbrew powszechnym opiniom) wcale nie musi być bolesny. Sesję masażu postrzega jako dialog w ciszy, medytację w ruchu.

 Oprócz masażu tajskiego oferuje również sesje strukturalnej pracy z ciałem wg Anatomy Trains, pracy z blizną wg 'ScarWork' Sharon Wheeler, masażu brzucha oraz biodynamicznej terapii czaszkowo-krzyżowej.

 Obecnie kontynuuje zaawansowane szkolenie Master Osteothai (z Davidem Luttem i Jörgiem Schürpfem) i jednocześnie przygotowuje się do ostatniego etapu szkolenia Anatomy Trains Structural Integration.

 Uwielbia się dzielić swoimi pasjami, dlatego od ponad 20 lat zajmuje się nauczaniem – najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu i jogi. Obrał misję, aby ludzie się częściej i świadomej dotykali ;-) Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się szczerym i klarownym przekazem, zaangażowaniem, precyzją, dostępnością i poczuciem humoru.

 Do pomocy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

 Więcej informacji:

 www.facebook.com/karunabodywork

www.karunabodywork.eu