Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty „Pierwsza Seria Ashtanga Yogi – korekty” z Krystianem Mesjaszem

12 listopada 2017 (niedziela). Te warsztaty to doskonała okazja do pogłębienia własnej praktyki ashtanga jogi. Rozpoczniemy je wykonując pierwszą serię prowadzoną „Yoga Chikitsa”, aby rozgrzać ciała i poczuć energię płynącą ze wspólnej praktyki. Na zajęciach warsztatowych zajmiemy się korektami w asanach z którymi wielu studentów ma trudności, przez co zatrzymują się oni w tych pozycjach przez dłuższy czas.

Warsztaty nie mają charakteru kursu nauczycielskiego, ani kursu dla nauczycieli. Nauczymy się na nich wzajemnie sobie pomagać i asystować, aby wykonywać pozycje prawidłowo oraz poczuć w nich komfort i wygodę. Dotyk w ashtanga yodze jest niezmiernie istoty ponieważ potrafi przekazać wiele istotnych wskazówek drogą pozawerbalną. Czasami wystarczy „poczuć” danych ruch, aby później można było go odtworzyć w indywidualnej praktyce. Pomagając innymi możemy również zrozumieć jakie błędy sami popełniamy, a także przekonać się że istnieję różne formy budowy ciała przez to czasami należy dostosować pozycję do praktykującego oraz uszanować fizyczne ograniczenia.

Korekty nie są niezbędne w samodzielnej nauce ashtanga jogi. Jednak czasami pomoc drugiej osobie pomaga jej rozluźnić się w pozycji i poczuć w niej więcej przestrzeni i możliwości. Ważny jest dotyk czasami musi być silny i pewny, czasami należy tylko wygłaskać ciało, żeby pokazać praktykującemu właściwy ruch w pozycji.

Warsztat będzie również doskonałą okazją, aby zgłębić się w filozofię i metodę ashtanga jogi. Podczas wykładu Krystian przekaże kilka myśli swojego nauczyciela Sharata Joisa, który jest jego największą inspiracją w praktyce jogi. Warsztaty zakończymy Yoga Nidrą – pogłębionym relaksem, który pomaga rozluźnić ciało i zregenerować układ nerwowy.

Plan warsztatu - NIEDZIELA (12.11.2017)

  • 11.00-12.30 – Pierwsza seria prowadzona
  • 12.45-13.30 – Notatki z konferencji – kilka słów od Sharata Joisa
  • 15.30-18.30 – Kluczowe korekty w I serii ashtanga yogi
  • 18.30-19.15 – Yoga Nidra

Nauczyciel prowadzący

Krystian Mesjasz jest nauczycielem ashtanga vinyasa yogi. Publikuje w magazynie „Yoga & Ayurveda” przedstawiając czytelnikom kulturę Indii i historię nowożytnej jogi. Jest również redaktorem portalu "Boso na macie" - jednego z największych portali o jodze i zdrowym stylu życia. Regularnie podróżuje do Mysore w Indiach, gdzie pod okiem Sharata Joisa pogłębia i rozwija praktykę jogi. Autoryzowany przez Instytutu KPJAYI w Mysore, Level 1.


Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

12 listopada (niedziela) 2017, godz. 11.00-19.15

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

160 zł do 31.10.2017; 180 zł po 31.10.2017

Informacje i zapisy

Ulla Wilczyńska-Kalak, e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703, lub bezpośrednio w SNY