Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty z baśnią psychoedukacyjną dla dzieci „Muzyczne Gałęziaki”

Sobota 6 stycznia 2018 r., godz. 12:00 - 14:00.

Zapraszamy opiekunów z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym na spotkanie z baśnią psychoedukacyjną i wspólnie graną muzyką na żywo, odzwierciedlającą rys emocjonalny wydarzeń, osobowość bohaterów oraz ich przemianę. Nasze spotkanie edukuje, inspiruje, przybliża świat dźwięku i muzyki, a przede jest świetną okazją do nawiązania wartościowego dialogu poprzez wyobraźnię oraz wspólną, integrującą zabawę!

Dzięki przyjaznym bohaterom „Gałęziaków”, wspólnym muzykowaniu i rozmowom, Twoje dziecko nauczy się rozpoznawać emocje, dowie się jakie są ich przyczyny i jak sobie z nimi poradzić. Przekona się, jak ważne jest dzielenie się swoimi doświadczeniami, wyrażanie siebie i umiejętność współpracy z rówieśnikami. Wy, mili opiekunowie, dowiecie i przekonacie się jak połączyć wspólną zabawę i twórcze działania z edukacją dziecka, wykorzystując do tego tekst bajki oraz... samodzielnie stworzone instrumenty muzyczne, które zabierzecie ze sobą do domu! Będziemy również ćwiczyć rozmawianie o emocjach, kształtować pozytywny obraz samego siebie oraz poszerzać wiedzę na temat mocnych stron u swoich milusińskich.

Prowadzący

Kasia Kata

Jestem magistrem psychologii (UAM), autorką baśni psychoedukacyjnych oraz instruktorką Vinyasa Jogi.

Wierzę w moc wyobraźni, słowa i pozytywnego myślenia. Jeszcze na studiach zainteresowałam się terapeutycznym oddziaływaniem narracji na rozwój człowieka i napisałam na ten temat pracę magisterską. Od kilku lat organizuję warsztaty arteterapeutyczne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym wraz z ich opiekunami, podczas których wykorzystuję fragmenty napisanych przeze mnie baśni do twórczej i edukacyjnej pracy oraz zabawy. Spotkania są okazją do nawiązania wartościowego dialogu poprzez wyobraźnię, nauki rozmowy o emocjach, rozwijania wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego, odkrywania w sobie potencjału oraz budowania pozytywnego obrazu siebie, innych i świata. Podczas różnych przeprowadzonych przeze mnie warsztatów dla dzieci, młodzieży czy dorosłych zauważyłam, że mało kto potrafi zauważyć i wymienić swoje mocne strony, to, za co siebie ceni i lubi. Staram się to zmienić i zarażać uczestników zdrową wiarą w siebie i swoje możliwości, ponieważ każdego człowieka postrzegam jako niepowtarzalną, piękną opowieść.

Współpracuję z Fundacją Wspierania Twórczości, Kultury i Sztuki ARS w Poznaniu oraz Studio Namaste Yoga, gdzie oprócz baśniowych warsztatów prowadzę również zajęcia z jogi.

Wiktor Łoś

Pasją do pracy z dziećmi zarazili mnie moi rodzice nauczyciele. Z wykształcenia jestem muzykiem (PZSM w Bydgoszczy), prawnikiem (Uniwersytet Jagielloński) i mediatorem(PCM), ale od 12 lat dzielę się wiedzą i umiejętnościami z dziećmi i ciągle daje mi to najwięcej satysfakcji ze wszystkich wykonywanych zawodów. Szczerze pasjonuje mnie wpływ edukacji muzycznej na rozwój dziecka oraz odpowiedzialność jaka za tym idzie. Muzyką żyję całym swoim sercem i po usłyszeniu fragmentu Gałęziaków natychmiast zaproponowałem aby skomponować do nich ścieżki dźwiękowe, które spełniać również będą rolę narzędzi wykorzystywanych w warsztatach. Dzieci zapamiętują abstrakcyjne koncepty znacznie lepiej jeżeli są w stanie utożsamić je z konkretną melodią, rytmem czy nawet barwą dźwięku lub odgłosem. Moje techniki nauczania skupiają się na otwarciu uczniów na wyrażanie emocji przez dźwięk, w szczególności poprzez improwizację.

Szczegóły organizacyjne

TERMIN: 6 stycznia 2018 r. (sobota) godz. 12:00 - 14:00.

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań.

KOSZT: 80 zł za dziecko wraz z opiekunem. Zaliczka 30 zł.

INFORMACJE i REZERWACJE:

  • W recepcji Studia Namaste Yoga
  • e-mailowo: sny@namasteyoga.pl

Projekt ilustracji Joanna Radzimska