Wydarzenia

Wydarzenia

Masaż tajski od podstaw (II) – pozycja na plecach. Kurs intensywny z Alfonso Cazenave

11 - 12 czerwca 2022 (sobota – niedziela)

Wyjątkowy kurs masażu tajskiego prowadzony przez znanego nauczyciela Alfonso Cazenave (@Karuna Bodywork) i jego ekipę ponownie zawita w SNY.

Ten 16-godzinny kurs przedstawia pracę w pozycji leżenia tyłem. Ta pozycja pozwala z łatwością masować stopy i nogi w całości, brzuch, klatkę piersiową,  barki, ręce, szyję, twarz i głowę – praktycznie całe ciało! Zapewnia bardzo szczegółowe możliwości do pracy z biodrami i szyją. Przy zastosowaniu pomysłowych “trików” daje również dostęp do pleców i pośladków.

Masaż tajski to fascynujący styl pracy z ciałem o bardzo bogatej i różnorodnej tradycji, rozwijający się żywotnie po dziś dzień. Klasyczny masaż tajski dysponuje potężnymi narzędziami do głębokiej pracy (od długich dźwigni po techniki wykonywane łokciami i kolanami). Niestety te narzędzia bywają używane mechanicznie i bez wyczucia, przez co wiele osób kojarzy masaż tajski z bólem a nawet kontuzjami. My za to mamy przeświadczenie, że umiejętnie wykonany masaż tajski potrafi być jednocześnie głęboki i łagodny, relaksujący i terapeutyczny… “przyjemny i pożyteczny”! terapeutyczny… “przyjemny i pożyteczny”! 

Na naszych kursach od samego początku podkreślamy wartości obecności i szacunku, rozwijamy uważny dotyk, uczymy “słuchania” ciała dłońmi, palpacji i czucia. Przedstawiamy techniki dopasowane do poziomu uczestników, które można zastosować od razu po kursie w sposób bezpieczny i ergonomiczny.

Dla nas masaż tajski to nie szablon – masaż tajski to piękna sztuka rozmowy poprzez dotyk, kojąca ciało i duszę, potrafiąca skutecznie uwalniać od napięć fizycznych i psychoemocjonalnych.

Kursy prowadzimy w sposób klarowny i w sprzyjającej, luźnej atmosferze. Program jest udoskonalany po każdej edycji (a za sobą mamy już blisko 30!). Kurs jest głównie praktyczny. Szczególny nacisk kładziemy na zasady efektywnej, bezwysiłkowej i bezpiecznej pracy z ciałem. Uczestnicy pracują w parach, zawsze pod wspierającą opieką ekipy prowadzącej. Tempo prowadzenia jest tak zaplanowany, żeby uczestnicy mogli na spokojnie eksplorować techniki i przyswoić materiał. Dowiesz się nie tylko “co robić”, ale też kiedy (i kiedy nie), po co i jak.

Kurs kończy się certyfikatem uczestnictwa. Po kursie będziesz w stanie samodzielnie wykonywać ponadgodzinne sesje masażu tajskiego. Będziesz też miał(a) solidne podstawy do dalszej nauki i dłuższych sesji.

Ten kurs jest kontynuacją modułu I (pozycja na brzuchu), który również odbędzie się w SNY cztery tygodnie wcześniej (14-15 maja). Jednak uczestnictwo w pierwszym module, choć wskazane, nie jest warunkiem do wzięcia udziału w drugim, bo program się nie pokrywa, więc jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz dołączyć od samego początku i tak zapraszamy.

Kurs będzie prowadzony w języku polskim.


Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie masażowe lub jego brak. Również ludzie po innych szkoleniach lub masujący na co dzień znajdą tutaj nową perspektywę i źródło inspiracji.

Recenzje naszych kursów mówią same za siebie

https://www.facebook.com/karunabodywork/reviews/

Oto przykład, jak może wyglądać Współczesny Masaż Tajski:

https://youtu.be/draD92tf-1Y

Plan kursu:

* Poniższy plan może ulec nieznacznym zmianom w zależności od potrzeb grupy:

SOBOTA 11 czerwca 2022
10:00-14:00 Blok 1
15:30-19:30 Blok 2

NIEDZIELA 12 czerwca 2022
10:00-14:00 Blok 3
15:30-19:30 Blok 4

Koszt:

Promocja Early Bird - 780 złotych od osoby lub 1500 złotych za parę (rezerwacja do końca marca)

Pełna cena - 900 złotych od osoby lub 1650 złotych za parę

*Cena obejmuje materiały do kursu (autorski podręcznik z teorią, zdjęciami ilustrującymi techniki oraz propozycją sekwencji).

**Uczestnictwo w kursie daje możliwość dołączenia do prywatnej grupy facebookowej, gdzie wrzucamy filmiki instruktażowe, odpowiadamy na pytania itd.

***Dla uczestników poprzednich edycji (lub długich kursów letnich z Karuna Bodywork) chcących powtórzyć materiał obowiązuje zniżka 25% od pełnej ceny.

****Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu. Oczywiście w przypadku odwołania wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

 Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY, ul. Kordeckiego 12 Poznań; www.NamasteYoga.pl

 Informacje i rezerwacje: e-mailowo – sny@namasteyoga.pl lub bezpośrednio w SNY

Prowadzący:

ALFONSO CAZENAVE (KARUNA BODYWORK)

Pasjonat pracy z ciałem. Doświadczony praktyk i międzynarodowy nauczyciel masażu tajskiego. Certyfikowany terapeuta strukturalny Anatomy Trains. Nauczyciel jogi.
Na co dzień masuje w Warszawie, w Przestrzeni na Przepływ, której jest współzałożycielem.
Wierzy w holistyczne podejście do człowieka i w moc uważnego dotyku. Sesję masażu postrzega jako rozmowę poprzez dotyk.
Pojawienie się pracy z ciałem odmieniło jego życie, dlatego uwielbia się dzielić tym dobrem - jako terapeuta i jako nauczyciel. Studenci go cenią za szczery i klarowny przekaz, zaangażowanie, precyzję, dostępność i poczucie humoru.

Do współpracy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

Więcej informacji:

www.karunabodywork.eu