Wydarzenia

Wydarzenia

Intensywny kurs masażu tajskiego od podstaw (16 godzin zajęć) z Alfonso Cazenave

12 - 14 października 2018 r. Zapraszamy na kolejną (15-tą już) edycję naszego intensywnego kursu masażu tajskiego od podstaw – tym razem z nowym programem i większą liczbą godzin!

Czy wiesz że umiejętnie wykonany masaż tajski może być nie tylko bardzo przyjemny, a także skutecznie uwalniać od napięć fizycznych i emocjonalnych?

Rozpocznij przygodę z piękną i potężną sztuką masażu tajskiego. Rozwiń świadomy dotyk — pełny jednocześnie siły i delikatności. Zanurz się w medytację w ruchu, w dialog bez słów. Odkryj przyjemność masowania. Pozwól sobie na całkowitą relaksację i podaruj ją innym. Poznaj nowy sposób na uspokojenie ducha i ciała!

W atmosferze ciekawości i dobrej zabawy:

 • będziemy eksplorować świadomy, jakościowy dotyk
 • zapoznamy się z zasadami skutecznej i bezpiecznej pracy z ciałem
 • przybliżymy niezbędne podstawy anatomii palpacyjnej
 • pracując w parach i trójkach przećwiczymy podstawowe techniki masażu tajskiego: bezpieczne i łatwe do wykonania, ale bardzo przyjemne i skuteczne
 • warsztaty zakończymy wymianą masaży w parach

Kurs jest głównie praktyczny. Uczestnicy pracują zazwyczaj w parach, czasami w trójkach. Po kursie będziesz w stanie podarować swoim bliskim ponadgodzinną sesję masażu tajskiego. Będziesz też miał(a) solidne podstawy do ewentualnej dalszej nauki i dłuższych sesji. A jeżeli złapiesz bakcyla, zapraszamy na kolejne poziomy szkolenia, które odbywają się w różnych miastach w Polsce.

Kurs będzie prowadzony w języku polskim.

Uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie masażowe lub jego brak. Również ludzie po innych szkoleniach lub masujący na co dzień znajdą tutaj nową perspektywę. (Ostrzegamy jedynie osoby z wrażliwymi kolanami, że będzie sporo klęczenia.)

Plan kursu

Poniższy plan może ulec nieznacznym zmianom w zależności od potrzeb grupy

PIĄTEK (12 października 2018)

18:15 - 18:30 - Rejestracja

18:30 - 21:00 - Blok 1

 • wstęp
 • eksploracja świadomego dotyku
 • zasady skutecznej i bezpiecznej pracy z ciałem na macie i nie tylko
 • pozycja na brzuchu: intuicyjny masaż nóg i pleców
SOBOTA (13 października 2018)

11:00 - 14:30 - Blok 2

 • linie energetyczne według tradycji tajskiej i ich zachodnie odpowiedniki
 • pozycja na plecach: ustawienie ciała i praca na stopach, nogach, biodrach, rękach

16:30 - 19:45 - Blok 3

 • pozycja boczna: praca na nogach, pośladkach, plecach, barkach
 • techniki wykonywane za pomocą dłoni, kciuków, stóp, łokci
NIEDZIELA (14 października 2018)

10:00 - 13:30 - Blok 4

 • płynne przejścia pomiędzy pozycjami
 • “tajski masaż jogiczny” lub “joga dla leniwych”: precyzyjne rozciągania dla bioder i nie tylko
 • pozycja na plecach: praca na dłoniach, barkach, szyi

15:30 - 18:45 - Blok 5

 • techniki dla szyi i twarzy. Masaż całego ciała (wymiana w parach, nadzorowana). Podsumowanie.

 

Szczegóły organizacyjne

KOSZT: CAŁY KURS (16 godzin)

- Promocja Early Bird (rezerwacja do 10 września 2018) - 440 zł od osoby lub 790 zł za parę

- Pełna cena (po 10 września 2018) - 550 zł od osoby lub 940 zł za parę

Cena obejmuje materiały do kursu (50-stronicowy, autorski podręcznik z teorią, zdjęciami ilustrującymi techniki oraz propozycją sekwencji) plus dostęp do filmików.

Dla powtarzających kurs: 40% zniżki (od pełnej ceny, bez podręcznika), jeśli poprzedni kurs był w 2018, 25% w pozostałych przypadkach.

Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata bezzwrotnej kaucji w wysokości 100 zł.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu. W przypadku odwołania wszystkie dokonane wpłaty zostaną zwrócone.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA, aby zapewnić wszystkim bliski kontakt z ekipą prowadzącą!!!

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: e-mailowo: sny@namasteyoga.pl lub bezpośrednio w SNY

 

ALFONSO CAZENAVE (KARUNA BODYWORK)

Pasjonat jogi i pracy z ciałem, w pełni oddany masażowi. Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. W 2013 “nawrócił się” z masażu klasycznego na tajski. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził 9 miesięcy), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia), Sunshine House (Grecja / Niemcy) i Lulyani (Francja), prowadzi też własne warsztaty w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce.

Własny styl pracy —zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii— określa jako “współczesny masaż tajski”: głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a —wbrew powszechnym opiniom— wcale nie musi być bolesny. Uwielbia pracować z powięzią w sposób nieinwazyjny. Jest jedną z kilku osób w Polsce zajmującą się masażem dynamicznym i prawdopodobnie jedyną, która stosuje zawodowo Osteothai i Wuo Tai. Praca na stole (masażem tkanek głębokich, uwalnianiem powięziowym dla równowagi strukturalnej) nie jest mu obca, ale najswobodniej się czuje pracując na macie. Jego główne kierunki rozwoju obecnie to Osteothai (u założyciela tej metody - Davida Lutta), Wuo Tai (u założyciela Rolanda Combesa) oraz biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa (z niesamowitą Rosemary Wallace).

Nauczaniem (najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu) zajmuje się od ponad 20 lat. Uwielbia się dzielić tym, co kocha. Obrał misję, aby ludzie się częściej i świadomej dotykali ;-) Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się szczerością, precyzją, zaangażowaniem, wymaganiem, charyzmą, dostępnością, dystansem do siebie i poczuciem humoru.

Do pomocy zaprasza zawsze doświadczonych asystentów.

WIĘCEJ INFORMACJI znajdziecie na: www.facebook.com/karunabodywork oraz www.karunabodywork.eu

KILKA RECENZJI Z POPRZEDNICH EDYCJI:

www.facebook.com/karunabodywork/reviews

"Pełen profesjonalizm, dostosowanie kursu do każdego poziomu zaawansowania uczestników, ciepło i cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, poczucie, że każdy może i każdy potrafi.” – Agnieszka Radziłowska

“Dużo praktyki, tyle informacji, ile trzeba, czuja opieka prowadzącego i jego pomocników podczas własnego doświadczania oraz atmosfera sprzyjająca skupieniu i uważnemu eksplorowaniu tej niesamowitej sztuki dobrego dotyku.” – Agata Kubiak

“Niezwykła podróż, w której poznajemy samych siebie, odnajdujemy w sobie spokój, ciepło, siłę, otwieramy się na potrzeby innych ludzi, uczymy się uważności i akceptacji. Wysoki poziom merytoryczny kursu oraz jego konstrukcja daje konkretne umiejętności i przygotowuje do prowadzenia własnych sesji.” – Joanna Sosińska

“Kursy z Alfonso dają mi zawsze nową przestrzeń do obecności z drugim człowiekiem, nowy wymiar połączenia, pracy, obserwacji, nauki, poszukiwań.” – Anna Nowak

“Alfonso jako nauczyciel masażu ma w zasadzie wszystko - wiedzę, spokój, cierpliwość, pokorę, umiejętności dydaktyczne… i super poczucie humoru.” – Krzysztof Gołębiowski

“Rewelacja! Polecam, polecam, polecam.” – Aldona Dziedzicka