Wydarzenia

Wydarzenia

Kurs masażu tajskiego od podstaw (14 godz. zajęć) z Alfonso Cazenave

21 - 22 kwietnia 2018 r. Zapraszamy na kolejną, już trzecią w Poznaniu, edycję naszego intensywnego kursu masażu tajskiego od podstaw! Rozpocznij przygodę z piękną i potężną sztuką masażu tajskiego. Rozwiń świadomy dotyk — pełny jednocześnie siły i delikatności. Zanurz się w medytację w ruchu, w dialog w ciszy. Odkryj przyjemność masowania. Pozwól sobie na całkowitą relaksację i podaruj ją innym. Poznaj nowy sposób na uspokojenie ducha i ciała!

W trakcie 14-godzinnego warsztatu poznasz podstawowe (bezpieczne i łatwe do wykonania, ale bardzo przyjemne i skuteczne) techniki masażu tajskiego, co pozwoli Ci na samodzielne przeprowadzanie ponadgodzinnej sesji masażu rozluźniającego. Otrzymasz solidne podstawy do ewentualnej dalszej nauki i dłuższych sesji. Osoby, które złapią bakcyla masażu tajskiego zapraszamy na kolejne poziomy szkolenia, które odbywają się w różnych miastach w Polsce.

W atmosferze ciekawości i dobrej zabawy będziemy eksplorować podstawy prawidłowego dotyku, zasady efektywnej pracy z ciałem, odświeżymy trochę wiedzę z anatomii i przećwiczymy wybrane techniki - wszystko w sposób praktyczny.

Na koniec, pracując w parach, będziesz miał(a) okazję zarówno zrobić, jak i dostać ponadgodzinny całościowy masaż.

Po kursie będziesz w stanie podarować swoim bliskim bosko relaksujący masaż.

Kurs będzie prowadzony w języku polskim.

W kursie masażu uczestniczyć może każdy, bez względu na wiek czy doświadczenie. Nawet osoby po innych szkoleniach lub masujący na co dzień znajdą coś dla siebie. (Ostrzegamy jedynie osoby z wrażliwymi kolanami, bo będzie sporo klęczenia podczas szkolenia)

Liczba miejsc jest ograniczona, aby zapewnić wszystkim komfortowe warunki nauki i indywidualny kontakt z prowadzącym.

Plan kursu

Kurs odbędzie się w weekend 21-22 kwietnia 2018 i prowadzony będzie w czterech 3,5-godzinnych blokach (zawartość każdego z nich może się lekko zmienić w zależności od potrzeb grupy):

SOBOTA (21 kwietnia 2018)

10:30 - 11:00 - Rejestracja

11:00 - 14:30 - Blok 1 - Zasady prawidłowego dotyku. Pierwszy kontakt. Linie energetyczne według tradycji tajskiej. Pozycja na plecach: praca na nogach i rękach. Pozycja boczna: praca na nogach i pośladkach. Techniki wykonywane za pomocą dłoni, kciuków, stóp i łokci.

16:30 - 20:00 - Blok 2 - Pozycja na plecach: techniki dla stóp, nóg i bioder. Pozycja boczna: praca na plecach.

NIEDZIELA (22 kwietnia 2018)

10:00 - 13:30 - Blok 3 - Pozycja na plecach: praca na klatce piersiowej, rękach i barkach. Pozycja na brzuchu: praca na nogach i plecach. Płynne przejścia pomiędzy pozycjami.

15:30 - 19:00 - Blok 4 - Techniki dla szyi i twarzy. Masaż całego ciała (wymiana w parach, nadzorowana). Podsumowanie.

 

Szczegóły organizacyjne

KOSZT: CAŁY KURS (2 dni)

- Promocja Early Bird (rezerwacja do 21 marca 2018) - 420 zł/os. lub 780 zł/para

- Pełna cena (po 21 marca 2018) - 520 zł/os. lub 920 zł/para

Cena obejmuje materiały do kursu (45-stronicowy podręcznik z teorią, zdjęciami ilustrującymi techniki oraz propozycją sekwencji).

Dla powtarzających kurs: 40% zniżki (od pełnej ceny, bez podręcznika)

Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata zadatku 100 zł/os. Płatność gotówką w recepcji Studia Namaste Yoga.

Dopłata do pełnej kwoty w przypadku cen promocyjnych musi nastąpić najpóźniej do 21 marca 2018. W pozostałych przypadkach - dopłata najpóźniej w pierwszym dniu warsztatów, gotówką w recepcji.

W przypadku rezygnacji:

- do 21 kwietnia - zadatek nie podlega zwrotowi, pozostała kwota zostanie zwrócona

- po 21 kwietnia wpłacona kwota nie podlega zwrotowi.

W przypadku odwołania warsztatu przez Organizatorów, wszystkie dokonane wpłaty zo-staną zwrócone. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatu.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: zapisy bezpośrednio w SNY, telefonicznie: 660 898 703 lub mailowo: sny@namasteyoga.pl

 

ALFONSO CAZENAVE (KARUNA BODYWORK)

Pasjonat jogi i pracy z ciałem. W 2013 nawrócił się z masażu klasycznego na tajski. Uczył się u najlepszych w Tajlandii (gdzie w sumie spędził ponad pół roku), Grecji i Niemczech. Od 2016 asystuje na kursach prestiżowych szkół Sunshine Network (Tajlandia) i Sunshine House (Grecja / Niemcy), prowadzi też własne warsztaty w różnych krajach europejskich, m. in. w Polsce.

Nieustannie odkrywa nowe formy pracy z ciałem, zarówno wschodnie jak zachodnie. Za sobą ma tysiące godzin szkoleń. Praca na stole (masażem tkanek głębokich, uwalnianiem powięziowym dla równowagi strukturalnej) nie jest mu obca, ale najswobodniej się czuje pracując na macie. Jego główne kierunki rozwoju obecnie to Osteothai (u założyciela tej metody - Davida Lutta), Wuo Tai (u założyciela Rolanda Combesa) oraz biodynamiczna terapia czaszkowo-krzyżowa (z niesamowitą Rosemary Wallace).

Własny styl pracy — zawierający dużo z masażu dynamicznego oraz z osteopatii — określa jako “współczesny masaż tajski”: głęboki, precyzyjny, wielowymiarowy. Wierzy w podejście holistyczne do człowieka oraz w moc świadomego dotyku. Twierdzi, że masaż tajski może być jednocześnie przyjemny i skuteczny, a —wbrew powszechnym opiniom— wcale nie musi być bolesny. Uwielbia pracować z powięzią w sposób nieinwazyjny. Jest jedną z kilku osób w Polsce zajmującą się masażem dynamicznym i prawdopodobnie jedyną, która stosuje zawodowo Osteothai i Wuo Tai.

Nauczaniem (najpierw muzyki, potem języków, obecnie masażu) zajmuje się od ponad 20 lat. Uwielbia się dzielić tym, co kocha. Jego sposób prowadzenia kursów charakteryzuje się szczerością, precyzją, zaangażowaniem, wymaganiem, charyzmą, dostępnością, dystansem do siebie i poczuciem humoru.

WIĘCEJ INFORMACJI znajdziecie na: www.facebook.com/karunabodywork oraz www.karunabodywork.eu

KILKA RECENZJI Z POPRZEDNICH EDYCJI:

www.facebook.com/karunabodywork

Agnieszka Radziłowska

Dziękuję za warsztaty, pełen profesjonalizm, dostosowanie kursu do każdego poziomu zaawansowania uczestników, ciepło i cierpliwość w przekazywaniu wiedzy, poczucie że każdy może i każdy potrafi.

Joanna Sosińska

Kurs masażu z Alfonso jest jak niezwykła podróż w której poznajemy samych siebie, odnajdujemy w sobie spokój, ciepło, siłę. Otwieramy się na potrzeby innych ludzi, uczymy się uważności i akceptacji. Wysoki poziom merytoryczny warsztatu oraz jego konstrukcja daje konkretne umiejętności i przygotowuje do prowadzenia własnej sesji.

Agata Kubiak

Warsztat masażu tajskiego, w którym miałam okazję wziąć udział w listopadzie, to przede wszystkim dużo praktyki, tyle informacji, ile trzeba w trakcie instruowania, czujna opieka prowadzącego i jego pomocników podczas własnego doświadczania oraz atmosfera sprzyjająca skupieniu i uważnemu eksplorowaniu tej niesamowitej sztuki dobrego dotyku. To dla mnie początek podróży i zachęta do dalszego poszerzania wiedzy.

Maria Borowy

Kurs masażu z Alfonso był bardzo dobrze zaplanowany, bogaty w informacje i ćwiczenia praktyczne. Zdecydowanie zainspirował mnie do dalszego zgłębiania tego tematu i poszerzania wiedzy. Bardzo polecam!