Wydarzenia

Wydarzenia

WARSZTATY „Anatomia jogi w praktyce” z Małgosią Kubus-Kwiatkowską

SOBOTA 30 września 2017. Podczas warsztatów będziemy zajmować się wszystkimi uwarunkowaniami anatomicznymi jakie mają bezpośredni wpływ na wykonanie mostka Urdhva Dhanurasana. Będziemy pracować z mięśniem biodrowo-lędźwiowym głównym zginaczem biodra, który jako pierwszy powoduje blokady w wygięciach do tylu. Zajmiemy się omówieniem proporcji ciała i ich wpływem na łatwość bądź trudność w wykonywaniu Urdhva Dhanurasana.

Warsztaty skierowane są do osób na każdym poziomie zaawansowania. Warsztat okaże się szczególnie przydatny dla tych osób które odczuwają ból podczas wykonywania różnego rodzaju wygięć do tyłu. Podczas sesji asan przygotowujących zaprezentowane zostaną asany otwierające klatkę piersiową oraz ułatwiające wykonanie mostka. Dokładnie przeanalizowana zostanie praca mięśniowa w Urdhva Dhanurasana.

Plan warsztatu

SOBOTA (30 września 2017)

11:00 - 12:15 - cześć teoretyczna

12:15 - 13:15 - praktyka asan przygotowujących do wykonania mostka

13:15 - 13:30 - przerwa

13:30 - 14:45 - nauka wykonania mostka (dla osób na każdym poziomie zaawansowania) oraz analiza najczęściej występujących problemów w jego wykonywaniu

14:45 - 15:00 - krótka sesja rozluźniająca po wygięciach w tył

Co wyniesiesz z tego warsztatu?

  • wspólnie pod względem anatomicznym przeanalizujemy co jest odpowiedzialne za prawidłowe wygięcie do tyłu
  • dowiesz się jak bezpiecznie przygotować do nich ciało
  • poznasz techniki fizjoterapeutyczne, które będziesz mógł samodzielnie stosować w swojej praktyce
  • wykonasz lepszy mostek niż robiłeś/łaś do tej pory! ;)

Szczegóły organizacyjne

KOSZT: 120 zł, zaliczka: 50 zł

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: zapisy bezpośrednio w SNY, telefonicznie: 660 898 703 lub mailowo: sny@namasteyoga.pl

 

Małgorzata Kubus-Kwiatkowska

Magister fizjoterapii, broniła pracy „Analiza ruchomości kręgosłupa i stawów biodrowych u kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę” na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym. Nauczycielka jogi Ashtanga Vinyasa, certyfikowana przez Yoga Alliance. Założycielka kanału na YouTube „Anatomia Jogi w praktyce”, w którym opowiada o świadomej pracy z własnym ciałem podczas praktyki asan. Studentka podyplomowych studiów „Psychosomatyczne praktyki jogi” na AWF we Wrocławiu.