Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty Aerial joga w aspekcie Yin & Yang z Moniką Łazuk

8 - 9 października 2016. Aerial joga to technika, która przy pomocy miękkiego i elastycznego materiału pozwala doskonalić i rozwijać tradycyjne asany. Nieustanne szukanie równowagi w powietrzu sprzyja wzmacnianiu mięśni posturalnych, poprawianiu ich elastyczność i jednocześnie pomaga odciążyć kręgosłup od nadmiernego napięcia w przestrzeniach międzykręgowych. Dodatkowo aerial joga uspokaja, dzięki delikatnemu kołysaniu przy wykonywaniu asan.

Warsztaty w Namaste będą dobrą okazją do poznania aerial jogi w aspekcie YANG – podczas wykonywania dynamicznych sekwencji i pozycji akrobatycznych, a także w aspekcie YIN – w łagodnych asanach o działaniu terapeutycznych i relaksacyjnym.

Dla kogo są te warsztaty?

Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich, zarówno dla osób zupełnie początkujących, jak i dla tych, którzy od dawna praktykują aerial jogę i chcą poznać nowe pozycje. Cudowną właściwością tej techniki jest fakt że można regulować wysokość hamaka, a także stosować modyfikacje asan, tak aby były dostępne dla uczniów o różnych stopniu zaawansowania.

Plan warsztatów:

SOBOTA (8 października 2016)

11:00 - 13:30 - Aerial w aspekcie YANG

Słowo „YANG” wyraża męskość, siłę, wigor, ruch, energię, szybkość, bystrość, element twórczy. Sesja rozpocznie się dynamiczną rozgrzewką, inspirowaną treningiem fitnessowym. Następnie wykonamy energetyzujący flow à la vinyasa, szukający płynnych, niemal tanecznych przejść między asanami. Na koniec skupimy się na akrobatycznych pozycjach w powietrzu, eksplorując własny potencjał oraz możliwości, jakie dale hamak. Sesję zakończymy wspólnych wykonaniem powietrznej choreografii.

15:00 - 17:30 - Aerial w aspekcie YIN

„YIN” jest wyrazem bierności, powolności, spokoju, bezruchu, apatii, smutku, materialności. Ten blok będzie okazją do wyciszenia się i wsłuchania we własne ciało, a także w stan umysłu. Sesję rozpoczniemy od serii łagodnych pozycji z hatha yogi i wykorzystamy hamak to pracy z zawieszaniem ciężaru ciała w różnych punktach, tak aby jeszcze lepiej zrozumieć działanie asan na poszczególne partie układu mięśniowo-szkieletowego. Następie wykonamy szereg pozycji w całkowitym zawieszeniu, dryfując delikatnie nad ziemią. Wykorzystamy muzykę, olejki eteryczne i techniki medytacyjne do tego, aby całkowicie odpuścić wszelkie napięcia w ciele, ograniczyć działanie niepożądanych bodźców i zanurzyć się w trwaniu tu i teraz.

NIEDZIELA (9 października 2016)

11:00 - 13:30 - Aerial w aspekcie YIN&YANG

Podczas ostatniego bloku będziemy szukać balansu pomiędzy YIN&YANG. Joga wyróżnia się spośród innych technik pracy z ciałem tym, że jest praktyką psycho-fizyczną. A zatem asany, które ćwiczą równowagę ciała na macie, trenują również umysł i pomagają wypracować szereg technik do radzenia sobie z utratą balansu w codziennym życiu, Podczas tego bloku zaczniemy dynamicznie i zakończymy łagodnie, jak podczas tradycyjnej sesji jogi. Za to w trakcie będziemy płynnie miksować te dwie jakości. Obok statycznych asan, pojawią się również dynamiczne sekwencje i pozycje, wymagające siły i determinacji.

 

Szczegóły organizacyjne

KOSZT: (do 9 września 2016 / po 9 września 2016)

Pełen warsztat (7,5 godzin): - 200 zł / 245 zł

Dwa bloki (5 godzin): - 150 zł / 180 zł

Jeden blok (2,5 godziny): - 80 zł / 95 zł

Dostępnych jest tylko 18 miejsc!

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: Ulla Wilczyńska-Kalak, e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703 lub bezpośrednio w SNY

Warsztat odbędzie się, gdy zbierze się przynajmniej 10 osób.

 

Monika Łazuk

kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe z Jogi i relaksacji na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Aktualnie mieszka i uczy w Köln (Kolonia, Niemcy) - www.omgyoga.de