Wydarzenia

Wydarzenia

Warsztaty Aerial Yogi z Moniką Łazuk

12 - 13 stycznia 2019. Zapraszamy na warsztaty Aerial Yogi z Moniką Łazuk. Warsztaty podzielone są na trzy bloki - dwa przeznaczone są dla osób średniozaawansowanych, a jeden przeznaczony jest dla wszystkich, również początkujących.

Plan warsztatów:

SOBOTA (12 stycznia 2019)

10:30 - 13:00 - AERIAL POWER FLOW AND INWERSIONS

Aerial joga otwiera drzwi do pozycji, które są nieosiągalne z pozycji maty. Aktywizuje zupełnie nowe grupy mięśni, pozwala wzmocnić core, czyli mięśnie głębokie i daje możliwość pracy jednocześnie nad wieloma partiami ciała. Podczas tego bloku skupimy się na dynamicznych i energetyzujących sekwencjach pozycji. Następnie poznamy szereg pozycji odwróconych.

Lista korzyści płynących z praktyki inwersji jest naprawdę długa: zwiększają dopływ czystej, utlenionej krwi do mózgu, ulepszają krążenie limfatyczne i żylne, poprawiają pracę serca, stymulują system immunologiczny, regulują gospodarkę hormonalną i przemianę materii, odmładzają i regenerują skórę twarzy, pomagają usuwać toksyny, działają odprężająco na układ nerwowy i jednocześnie energetyzują całe ciało. Uwaga: przed tą sesją niewskazane jest spożycie kawy lub innych napojów na bazie kofeiny.

Poziom warsztatów: ŚREDNIOZAAWANSOWANY, dla osób, które znają podstawowe chwyty i zaploty oraz swobodnie wchodzą do pozycji odwróconych bez asysty.

14:30 - 17:00 - AERIAL SLOW FLOW & RESTORATIVE

Spokojne dźwięki, zapach świec, olejków eterycznych oraz łagodne pozycje w hamaku – ten blok będzie okazją do wejścia w stan naprawdę głębokiego relaksu. Skupimy się na pozycjach otwierających rejony obręczy barkowej i miednicy, a także odciążających kręgosłup. Hamak będzie zawieszony nisko, dzięki czemu otrzymamy dodatkowe wsparcie ze strony podłoża. Ostatnie chwile wykorzystamy na całkowite zanurzenie w chuście, w dryfującej pozycji savasana. Wygodne ułożenie się w odprężeniu i łagodne kołysanie działają niezwykle relaksująco. Hamak zamienia się w kokon, który na chwilę oddziela nas od reszty świata. Dzięki temu można głębiej wsłuchać się w impulsy biegnące z własnego ciała i umysłu. Wiele osób podczas savasany wraca wspomnieniami do dzieciństwa, w którym kołysanie było czymś bardzo naturalnym – zarówno w czasie prenatalnym, jak i tuż po urodzeniu.

Poziom warsztatów: OPEN, zarówno dla osób praktykujących w hamaku, jak i dla zupełnych nowicjuszy.

NIEDZIELA (13 stycznia 2019)

10:00 - 12:30 - AERIAL FLIPS & TRICS

Aerial joga narodziła się w Stanach Zjednoczonych na początku XXI wieku i wywodzi się z niezwykłego świata cyrkowych akrobacji. Podczas tego bloku sięgniemy do źródeł, a dokładnie do techniki zwanej „Aerial Sling”. Materiał zawieszony w formie pętli daje nieskończoną możliwość zabawy i tworzenia nowych wariantów dobrze znanych pozycji. Podczas tego warsztatu będziemy ćwiczyć podskoki, przewroty i akrobacje w zawieszeniu nad ziemią. Dodatkowo wykonamy szereg ćwiczeń w parach. Oczywiście zaczniemy od rozgrzewki rozciągająco-wzmacniającej i poznamy wiele technicznych detali, które ułatwią nam dalszą praktykę w podwieszeniu.

Poziom warsztatów: ŚREDNIOZAAWANSOWANY, dla osób, które znają podstawowe chwyty i zaploty oraz swobodnie wchodzą do pozycji odwróconych bez asysty.

 

Szczegóły organizacyjne

KOSZT: (do 30 grudnia 2018 / po 30 grudnia 2018)

Jeden blok (2,5 godzin): - 80 zł / 95 zł

Dwa bloki (5 godzin): - 150 zł / 180 zł

Trzy bloki (7,5 godziny): - 200 zł / 245 zł

Dostępnych jest tylko 18 miejsc! Dla zarezerwowania miejsca wymagane jest wpłacenie niezwrotnej kaucji równej 50% ceny.

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga (SNY), ul. Kordeckiego 12, Poznań

INFORMACJE i REZERWACJE: e-mail: sny@namasteyoga.pl, tel.: 660 898 703 lub bezpośrednio w SNY

 

Monika Łazuk

Kulturoznawczyni, pedagożka i nauczycielka jogi, założycielka OMG yoga. Po wielu latach przygody z tańcem współczesnym i teatrem odnalazła jogę, jako najbardziej zrównoważoną praktykę psychofizyczną. W 2013 r. ukończyła studia podyplomowe „Relaksacja i joga” na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, a w kwietniu 2015 r. odbyła miesięczny kurs nauczycielski w Indiach, Goa (RYT 200). Zafascynowana pracą z grawitacją, zdobyła certyfikat instruktora w AerialYoga-Berlin oraz uczestniczyła w wielu kursach i warsztatach aerial jogi i acroyogi u polskich i zagranicznych fascynatów tych technik (m. in. Milla Floryd, Liliana Polanco, Björn Heucke, Jason Namer, Almuth Kramer, Jeppe Skovgaard). Nieustannie szuka nowych sposobów pracy z hamakiem, również w treningu funkcjonalnym, dlatego została certyfikowanym trenerem TRX(R) GSTC. Monika do niedawna mieszkała w Niemczech i uczyła w największych studiach aerial jogi w Köln i Leverkusen. Jest autorką książki “Aerial joga – antygrawitacyjny flow”. www.omgyoga.pl