Wydarzenia

Wydarzenia

Dwudniowe warsztaty AERIAL JOGI oraz KONCERT PIEŚNI z Pauliną Violiną

18-19 kwietnia 2020 r. AERIAL YOGA to połączenie tradycyjnych asan z elementami tańca i akrobatyki, wspaniale uelastycznia ciało, nadaje mu lekkości i gibkości.

Na zajęciach Aerial Yogi ciało podtrzymywane jest przez hamak. Wykonywanie wielu asan w powietrzu jest łatwiejsze i swobodniejsze niż na macie. Odczuwamy nasze ciało jako lżejsze i zwinniejsze.

Praca w powietrzu dostarcza nam nowych doznań ruchowych oraz uczucia wolności. Stwarza przestrzeń dla poznania na nowo swoich możliwości, zarówno w ciele jak i w sercu, przez mocne otwarcie czakr.

Aerial Yoga jest wspaniałym dopełnieniem codziennej praktyki jogi lub w przypadku nowych adeptów początkiem świadomości swego ciała i duszy.

Praktykę Aerial Yoga polecam wszystkim! Dorosłym, młodzieży, sportowcom, tancerzom , joginom jak i tym którzy do tej pory nigdy o jodze nie słyszeli lub bali się jej spróbować. Aerial Yoga w szczególności zalecana jest osobom z problemami kręgosłupa.

W pozycjach odwróconym wykonywanych w chustach odciążany jest kręgosłup, usuwane są napięcia wynikające z siedzącego trybu życia. Praktyka Aerial Yogi wspomaga otwarcie klatki piersiowej, wzmocnienie kręgosłupa, zaraża radością i optymizmem, wolnością oraz wiarą w siebie i w swoje możliwości.

Aerial Joga jest wspaniałą praktyką pogłębiającą spokój ducha i umysłu, ale również niesamowitą zabawą!

Warsztat ten skierowany jest do wszystkich tych, którzy cenią sobie zdrowy tryb życia, rozwój duchowy, lubią uczyć się nowych rzeczy i pokonywać swoje ograniczenia :-)

Podczas końcowej części pierwszego dnia warsztatu zagram i zaśpiewam dla Was Sound Medicine Songs (Pieśń Medycyny). Pieśni Medycyny to uzdrawiające wibracje siły i moc przemiany. Wprowadzają nas one w stan skupienia i integracji z samym sobą, pozwalając na łzy i radość, wszystko to, czego potrzebujemy aby żyć w pełni i stać się całością. Pieśni Medycyny oddają honor Matkę Ziemię, cztery kierunki świata i pór roku, cztery żywioły i cały Wszechświat, którego jesteśmy integralną częścią.

Końcowego koncertu relaksującego wysłuchasz kołysząc się w chustach.

PAULINA VIOLINA. Jestem joginką, podróżniczką, skrzypaczką, która w muzyce znalazła siłę przemiany, równowagi i wzrostu duchowego. Moje wieloletnie doświadczenie jako nauczyciela aerial jogi połączonej z głęboką wrażliwością na muzykę jako formę terapii duszy pozwoliło mi na udział w wielu wspaniałych projektach muzycznych w Europie i Brazylii, na różnego rodzaju festiwalach jogi, warsztatach rozwojowych i ceremoniach duchowych ze wspaniałymi szamanami, uzdrowicielami i artystami z całego świata. Moje koncerty i pieśni mocno skupiają się na integracji z samym sobą, pozwalając nam na łzy i radość, wszystko to, co odczuwamy, by żyć w pełni. Muzyka, która gram płynie z głębi mojej duszy i serca, z szacunku do natury, do Matki Ziemi

soundcloud.com/paulinaviolina

Joga jest moją drugą pasją w życiu. Praca z ciałem od zawsze dawała mi moc energii i siły życiowej.

Od momentu, kiedy joga pojawiła się w moim życiu ponad 10 lat temu , poczułam mocno jej magię i wiedziałam, że zostanie bliska mojemu sercu już na zawsze. Lata mijają, a ja ciągle szukam ścieżek swojego rozwoju i szkolę się pod okiem różnych wspaniałych nauczycieli. Ukończyłam wiele kursów jogi, w tym Teacher Training Course - Aerial Yoga Flow z Sheila Falk w Wiedniu w roku 2017. Mieszkając w Brazylii, przez ponad 6 lat, współpracowałam z cyrkowo-teatralną grupą Mirabolantes, wykonując akrobacje na szarfie. Doświadczenie to nauczyło mnie pracy w grupie, kreatywności, dyscypliny i wytrwałości w dążeniu do celu.

Uwielbiam swój zawód dlatego wkładam dużo energii, serca i entuzjazmu w to , co robię.

callibreyoga.com

Zapraszam serdecznie na ten piękny czas spędzony z Aerial Jogą i uzdrawiającymi wibracjami muzyki

Plan warsztatu:

SOBOTA (18 kwietnia 2020)

Przyjazd i zakwaterowanie do godziny 16:00

14.00 – 17:30 Rozpoczęcie warsztatów. Integracja uczestników. Wprowadzenie do Aerial Jogi

Praktyka - omówienie systemu chakr, bandh, oddechu Ujjayi potrzebnych do stabilnej i bezpiecznej praktyki. Podczas warsztatów wykonamy sekwencje: rozgrzewające ciało, pozycje stojące, budujące naszą siłę i stabilność, a następnie zajmiemy się asanami siedzącymi, w których uważność przeniesiemy do bioder, miednicy, odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Praktykę zakończymy pozycjami odwróconymi, które z wykorzystaniem chust są osiągalne dla każdego. Asany te zregenerują nas po długiej praktyce, dodając nam witalności, poprawią koncentrację umysłu i akceptację samego siebie. Każda pozycja odwrócona ma bowiem moc patrzenia na wiele spraw z perspektywy innej niż ta, którą znamy ;)

17.00 – 18:30 Przerwa na herbatę / lekki posiłek, które przynosimy ze sobą by w ten sposób wspólnie zasiąść w kręgu z tym co przyniesiemy. Będzie to czas na integrację i pytania.

19.30 – 21:00 Koncert Sound Medicine Songs

NIEDZIELA (19 kwietnia 2020)

10.30 – 12:30 Praktyka tego dnia skupiona będzie na bardziej akrobatycznych sekwencjach, w których budować będziemy siłę, giętkość i elastyczność naszego ciała.

Na koniec wykonamy sekwencję regenerującą z użyciem hamaków, które pozwolą nam się zrelaksować, odprężyć i zintegrować całe warsztaty.

12.30 – 13:00 Zakończenie warsztatów kręgiem.

Szczegóły organizacyjne

KOSZT:

1 dzień - 250 zł/os.

2 dni - 400 zł/os.

Koncert - 80 zł/os.

Całość - 2 dni warsztatów + koncert 450 zł/os.

Bezzwrotna kaucja 100 zł, bezzwrotna kaucja koncert 40 zł.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

MIEJSCE: Studio Namaste Yoga SNY, ul. Kordeckiego 12, Poznań;

INFORMACJE i REZERWACJE: e-mailowo: sny@namasteyoga.pl lub bezpośrednio w SNY