Wydarzenia

Wydarzenia

WARSZTAT – AcroYoga dla początkujących z Jakubem Kubik Wieczorkiem

Niedziela 30 października 2022 r. godz. 11:00 - 15:00

Czym jest AcroYoga?

Najprościej mówiąc jest to połączenie Yogi, akrobatyki, medytacji oraz masażu. AcroYoga uczy jak budować zaufanie do drugiej osoby oraz jak z nią współpracować. Przypomina nam, że nie jesteśmy sami i bierzemy odpowiedzialność za naszego partnera. Ćwiczymy zazwyczaj w trojkach: jedna osoba jest bazą, druga latającym a trzecia asekuruje. To przede wszystkim dobra zabawa i możliwość kontaktu z innymi ludźmi. Uczy komunikacji, zaufania oraz świadomości swojego ciała.

Współpraca

AcroYoga opiera się na współpracy, a nie rywalizacji. Tak jak w wielu sportach drużynowych, pracując w grupie możemy osiągnąć znacznie więcej niż solo. Trenując AcroYogę naturalnie zawiązują się relację. Podczas praktyki przeżywamy razem zarówno wzloty, jak i upadki, które wzmacniają zaufanie między praktykującymi.

Podczas praktyki pracujemy nie tylko nad daną pozycją, ale także nad poziomem naszej komunikacji. Musimy nauczyć się słuchania sugestii drugiej osoby, które przekazuje nam ze swojej perspektywy. Baza, latacz i spotter muszą być w stałym kontakcie ze sobą i klarownie komunikować swoje intencje. Jeśli dane ćwiczenie nie jest dla Ciebie komfortowe, otwarcie to powiedz.

Czy potrzebny jest partner?

Nie potrzebujesz partnera, aby znaleźć partnerstwo.

Jeżeli masz już partnera, z którym chcesz praktykować AcroYogę, to świetnie. Możesz trenować z chłopakiem, przyjaciółką albo członkiem rodziny. Jeśli nie znasz osoby, która mogłaby ćwiczyć razem z Tobą i chcesz spróbować swoich sił samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie.

Na zajęciach poznasz nowych ludzi i na pewno znajdziesz swojego partnera. Wszyscy tu pracują razem. To wspaniałe doświadczenie, w którym możesz poczuć, że świat ludzi którzy Cię otaczają dba o Ciebie i nie pozwoli Ci upaść.

Korzyści jakie przynosi praktyka AcroYogi

AcroYoga to unikalne doświadczenie, oddziałujące na wiele sfer naszego życia: fizyczną, psychiczną i duchową.

Poprzez sam fakt wysiłku fizycznego i przyjmowania różnych, czasem niełatwych, pozycji wzmacnia ciało – sprawia, że jest silniejsze, bardziej wytrzymałe oraz zwiększamy jego mobilność. Regularna praktyka rozwija świadomość ciała, stabilność i koordynację ruchową. Z uwagi na relacyjność AcroYogi, ta forma aktywności może mieć działanie terapeutyczne dla osób, które są nieśmiałe, ciche i brak im pewności siebie. Bliskość i dotyk partnera pozwalają przełamać wstyd i nieśmiałość. Aspekt zespołowości AcroYogi uczy współpracy w grupie, a także odpowiedzialności. Aby bezpiecznie współpracować z partnerem, musisz świadomie skoncentrować się na utrzymaniu obecności bez rozpraszania uwagi. Odzyskujemy balans nie tylko ciała, ale również na poziomie duchowym, w sferze brania i dawania. Dzięki temu pozostajemy w harmonii ze sobą, zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy częścią większej całości.

Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY, www.NamasteYoga.pl

Zapisy i rezerwacje: mailowe na adres sny@namasteyoga.pl

Koszt: 120 złotych. Kaucja niezwrotna 50zł.

Kuba. Swoją przygodę z AcroYogą rozpocząłem w 2018 roku. Od samego początku trafiłem do najlepszych nauczycieli w moim regionie, którzy rozpalili we mnie pasję do tej formy ruchu. Szkoliłem się pod skrzydłami m. in. Luigi Mercurio & Francesca Fama, Juri Kussmaul & Elena Ayala , Anna Wysocka & Szymon Adamczyk , Asia Sosinska & Tomasz Pacan.

Od 18 lat zajmuję się tańcem ulicznym (Break Dance) oraz akrobatyką. Jestem członkiem międzynarodowej grupy tanecznej Sinior Family, wielokrotnym zwycięzcą turniejów tanecznych na terenie całej Europy. Praktyka AcroYogi sprawia mi wiele radości oraz działa na moje ciało prozdrowotnie. Dzięki tej praktyce udało mi się przekroczyć swoje limity, których nie mogłem osiągnąć inną formą treningu.

https://www.instagram.com/kubik_ssf/