Refleksologia

Refleksologia

Refleksologia stóp

Refleksologia jest nauką o refleksach znajdujących się na stopach, które odpowiadają poszczególnym organom ciała. Na ludzkiej stopie znajduje się 7200 zakończeń nerwowych, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem i ze wszystkimi narządami naszego organizmu. Każdemu refleksowi na stopie odpowiada określony organ, gruczoł, narząd wewnętrzny lub część ciała.

Refleksologia polega na uciskaniu kciukiem i palcami dłoni punktów na stopie pod zmiennym kątem ułożenia palców. W przypadku zdrowego organizmu stopa nie daje odczuć bolesności i na całej powierzchni jest taka sama. W przypadku występowania jakichkolwiek problemów odpowiednie rejony stopy reagują bolesnością. Powtarzane systematycznie zabiegi refleksologii prowadzą do usprawnienia cyrkulacji krwi, wyciszenia układu nerwowego i eliminacji bólu.

Zabiegi refleksologii są metodą nieinwazyjną i w żadnym wypadku nie mogą zaszkodzić. W wielu krajach ta terapia manualna znalazła swoje miejsce w szpitalach, domach opieki społecznej czy w domach spokojnej starości jako uzupełnienie medycyny konwencjonalnej.

Jest to metoda naturalna i bezpieczna i przeznaczona dla Wszystkich chcących przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem, a na co dzień tryskać energią.

Co daje refleksologia?

  • likwiduje złogi, blokady energetyczne, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich
  • usprawnia pracę krwioobiegu oraz układu limfatycznego (zastoje w przepływie krwi i limfy, opuchnięcia ciała, cellulit, żylaki, „pajączki”)
  • usprawnia oddychanie, polecana jest w przypadku chorób układu oddechowego, np. astmie itp.
  • reguluje procesu metaboliczne oraz usprawnia pracę całego układu pokarmowego (likwiduje zaparcia, biegunki, nadwrażliwości jelitowe, zgagi, problemy z nadwagą i otyłością)
  • doskonale sprawdza się w łagodzeniu bądź eliminowaniu dolegliwości ze strony układu hormonalnego (problemy tarczycy oraz narządów rozrodczych, bezpłodność, bolesne i nieregularne miesiączki itp.)
  • wycisza, odpręża, pomaga lepiej radzić sobie z uwarunkowaniami natury psychicznej, rozładowywaniem napięć
  • oraz wiele innych

Pierwsze efekty pojawiają się zazwyczaj już po pierwszym zabiegu w postaci wzmożonego oczyszczania ze strony układu moczowego, wzmożonego pocenia ciała, czemu często towarzyszy duże zmęczenie organizmu. Jest to jednak kwestia indywidualna, zależna od stanu naszego ciała i ducha :-)

Koszt

1 zabieg/ miesiąc 250 zł

2 zabiegi/ miesiąc 220 zł

4 zabiegi/ miesiąc 200 zł

6 zabiegów/ miesiąc 180 zł

8 zabiegów/ miesiąc 160 zł

Ceny dotyczą pojedynczej sesji masażu

Kontakt

Urszula Ignaszewska
tel. 605 360 803