Wydarzenia

Wydarzenia

Mistycyzm śnienia – suficka praca ze śnieniem – warsztat z Maciejem Wielobobem

Sobota 13 października 2018 r.

Wiele cudów manifestuje się we śnie:

wtedy właśnie serce staje się oknem.

Przebudzony, który śni piękne sny, jest znającym Boga.

Przyjmij kurz z jego powiek.

 (Rumi)

W wielu tradycjach duchowych istotną częścią ścieżki medytacyjnej jest praca ze snami i sennymi wizjami. Dla niektórych sny to jedynie odtwarzanie wrażeń nazbieranych na jawie, dla innych znaczenia zamknięte w symbolach, a dla niektórych – to pole pracy psychologicznej i duchowej, okazja do zamknięcia pewnych spraw. W pierwszej części zapoznamy się z ogólnym podejściem sufich do śnienia, po czym wybierzemy wątki, nad którymi będziemy chcieli pracować w dalszej części. Pośród możliwości dalszej pracy są: (1) praca z koncentracją i uważnością, by świadomiej zbierać wrażenia odtwarzane później w tzw. snach mentalnych, (2) uczenie się otwarcia na symbole, by mogły wybrzmieć procesy ze snów i wizji symbolicznych, (3) oczyszczanie percepcji dla doświadczenia tzw. snów astralnych oraz (4) trening amal (samadhi), który pozwala urzeczywistnić tzw. sny duchowe. Powinno nam się udać zająć przynajmniej 2-3 wątkami z powyższych.

Bardzo możliwe, że pojawią się sufickie medytacje z mantrami, z doświadczeniem zmysłowym czy z jedna z najbardziej esencjonalnych praktyk mantrowych na sufickiej ścieżce Otwartej Drogi – zikar Hazrata Inayata Khana. Jest to medytacja, w której pracujemy z porzuceniem wszystkich swoich identyfikacji i „przypomnieniem” sobie kim naprawdę jesteśmy. Zikar obejmuje intonację mantry w języku arabskim/perskim/urdu (la illa ha il alla hu – nic nie istnieje oprócz Absolutu, tylko Absolut istnieje) na głos, ruch ciała + okresy kontemplacji w ciszy. Każdą z praktyk będziemy wyjaśniać i przedstawiać w określonym kontekście.

Ten warsztat to unikalna okazja, żeby zanurzyć się w tradycyjnej, a jednocześnie jasno i zrozumiale przedstawionej, pracy z osobą, która sama podąża tę ścieżką prawie 25 lat i została wyznaczona na głowę jednej z linii szkoły sufickiej Inayati i na opiekuna lub współopiekuna kilkunastu centrów i grup w Europie.

Plan warsztatu:

  • 10.40 – rejestracja
  • 11.00-14.00 – pierwsza część warsztatu
  • 14.00-15.00 – przerwa
  • 15.00-18.15 – druga część warsztatu

Nauczyciel prowadzący

Maciej Wielobób


Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

3 października (sobota), godz. 11.00-18.15

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

260 zł, bezzwrotna kaucja 100 zł

Zapisy

Bezpośrednio w SNY lub meilowo: sny@namasteyoga.pl