Wydarzenia

Wydarzenia

Joga Powięziowa przy dźwiękach handpan i rav vast z Katarzyną Peką i Grzegorzem Palarzem

Po raz pierwszy w SNY zapraszamy na warsztaty Jogi Powięziowej przy dźwiękach handpan i rav vast, w sobotę 10 lipca 2021 r., godz. 10:30-13:00

Wszechświat jest wibracją harmonijnych dźwięków współgrających ze sobą od początku istnienia życia we wszystkich jego przejawach. Połączenie praktyki powięziowej z wibracją instrumentu, pozwoli nam zestroić się ze swoim wnętrzem, usunąć napięcia w przyjemny sposób i poczuć pełniejsze połączenie z tym co nas otacza. Joga powięziowa jest praktyką skoncentrowaną na odczuwaniu, wzmacnianiu zdolności odczuwania, rozumienia tego, co czujemy i podążania za wskazówkami płynącymi z ciała. Ukierunkowana na bezwysiłkowe bycie w ciele i rozwijanie uważności.

Na zajęciach będziemy powracać do naturalnych ruchów oraz poszukiwać nowych rozwiązań ruchowych dla wyzbycia się ograniczających nas schematów. Ta praktyka może być zupełnie niezależną praktyką, ale jest też doskonałym uzupełnieniem innych metod jogi.

Powięź to sieć okalająca całe ciało, jest nieprzerwaną, trójwymiarową siecią tkanek, która rozciąga się od stóp do głowy, od przodu do tyłu, od zewnątrz do wewnątrz. Jest zarazem osnową i wsparciem dla mięśni, organów i kości. Wpływa na kształt i funkcje ciała. Silnie unerwiona stanowi nieprzerwany system, który przenika całe ciało. Badacze twierdzą, że informacje podróżują powięzią z prędkością światła i że jest ona miejscem przepływu świadomości.

Miejsce: Studio Namaste Yoga SNY; www.NamasteYoga.pl

Zapisy i informacje: bezpośrednio w SNY lub mailowo sny@namasteyoga.pl

Liczba miejsc OGRANICZONA!

Koszt: 90 złotych. Bezzwrotna kaucja rezerwująca miejsce to 40 złotych

Katarzyna Peka - joga pojawiła się z czystej ciekawości, zrodziła się myśl, żeby spróbować, zobaczyć co to jest i ta myśl się zmaterializowała. Trafiłam na zajęcia jogi i odtąd moje zaangażowanie w praktykę rosło. W końcu trafiłam na kurs nauczycielski metody Iyengara do Konrada Kocota. To było na tamten moment duże wyzwanie. Pozostając w oderwaniu od ciała, nagle doświadczałam tak bliskiego kontaktu z nim. Zaczynałam czuć… Stopniowo wszystko inne odchodziło, a joga wciąż była. W 2010 roku ukończyłam 3-letni kurs nauczycielski metody Iyengara. Gdzieś po drodze pojawiła się asztanga joga, która pozostała ze mną przez 10 lat. Praktykowałam, szkoliłam się i uczyłam tej metody. Po jakimś czasie naturalnie odeszła, jak odchodzą różne rzeczy w życiu. Pojawiła się joga powięziowa ze swoim miękkim podejściem do praktyki. Obecnie nauczam według tej metody i metody Iyengara, w której szkoliłam się cały czas, kontynuując kursy i zdając egzaminy na kolejne stopnie. Przychodziły też inne metody jogi, które sobie bardzo cenię. Ciekawość kierowała mnie także w inne strony, choć kiedy dochodzimy do pewnego punktu, to staje się jasne, że technika jest tylko techniką. Przez dwa lata studiowałam arte-terapię, ukończyłam kurs dramy stosowanej, masażu tajskiego i kurs regresingu, masażu misami. Jestem również Providerką TRE – wspaniałej metody pracy z ciałem. Całe szkolenie w tej metodzie było dla mnie niesamowitym procesem. Z dwojgiem bliskich mi osób stworzyłam Sankalpę Poddasze Pozytywnych Wibracji, przestrzeń, w której chcę towarzyszyć innym w ich ciekawej drodze rozwoju i poszukiwań - czucia siebie, swojego ciała, odczuwania emocji, bycia świadomym, pozostawania w poczuciu połączenia z Oceanem Ducha…

Grzegorz Palarz – Energy of nature - muzyk, muzykoterapeuta. Od dziecka pasjonuję się muzyką, zaczynałem od gry na perkusji w zespole rockowym w USA. Tam zdobyłem pierwsze doświadczenia w tym kierunku. Razem z zespołem koncertowałem i nagrywałem płyty. Miłość do muzyki relaksacyjnej, terapeutycznej, a przede wszystkim dźwięków handpana narodziła się we mnie podczas pobytu w Skandynawii, gdzie przeszedłem także wewnętrzną przemianę. Zainteresowałem się instrumentami archaicznymi, takimi jak: kamertony, misy tybetańskie i kryształowe, gongi, i wiele innych.
Niezmiennie jestem też związany z dźwiękami różnego rodzaju bębnów i djembe. Od dwóch lat przebywam i koncertuję w Polsce. Głównie tworzę z innymi muzykami, m.in. grywam koncerty relaksacyjne, akompaniuję przy sesjach jogi i współtworzę Mantra Medicine. W międzyczasie ukończyłem kurs muzykoterapii pierwszego i drugiego stopnia. Nierozerwalnie jestem związany z naturą i jej żywiołami. Muzyka to dla mnie przepływ bezwarunkowej miłości z serca do serca, powrót do wnętrza w rytmie serca Gai.