Niedziela 27 września 2020 r., godz. 12:30-15:30. Pomimo skomplikowanej nazwy, jest to bardzo ważna porcja wiedzy dla każdego! Bóle bioder, pachwin, kolan i lędźwi mają bardzo często ten właśnie wspólny mianownik.

To kluczowa porcja wiedzy dla biegaczy, osób ćwiczących jogę, a praktycznie dla każdej osoby zainteresowanej poprawą funkcjonowania swoich bioder i całej postawy. Zaproponowane tu ćwiczenia są trochę jak szczoteczka do zębów - akcesorium potrzebne przez całe życie.

Zaburzenie ślizgu przedniego w stawie biodrowym wydaje się być najczęściej występującym rodzajem dysbalansu mięsniowo-powięziowego. Można go zaobserwować u przeważającej większości osób i jest on kluczowym elementem diagnozy i terapii w przypadku bólu w pachwinie, bólu kolan oraz bólu lędźwiowego. Najczęściej jest powiązane z odchylonym do tyły typem postawy jednak miewa i inne konfiguracje.

Warsztat rozpocznie się od wprowadzenia teoretycznego z omówieniem dysbalansu, sytuacji problemowych (rodzaj pracy, aktywność fizyczna, nieprawidłowe wzorce ruchowe) oraz przedstawieniem strategii postępowania. W ramach rozszerzenia repertuaru ćwiczeń zaproponowane i wspólnie przepracowane zostaną ćwiczenia fizjoterapeutyczne połączone w sekwencję asan.

*Każdy uczestnik otrzyma materiały z opisem dysbalansu oraz rozpisanymi ćwiczeniami i etapami pracy.

Szczegóły organizacyjne

Termin i miejsce warsztatu

27 września 2020 r. (niedziela), godz. 12.30-15.30

Studio Namaste Yoga ul. Kordeckiego 12 w Poznaniu, www.NamsteYoga.pl

Koszt

120 zł

Rezerwacja miejsca – bezzwrotna kaucja 60 zł.

Informacja i rezerwacja miejsc

Bezpośrednio w SNY lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.