Instruktorzy

Instruktorzy

Sonia

O mnie

Z wykształcenia jestem filologiem wietnamsko-tajskim. Przeżyłam także 3 letni epizod z filologią chorwacką. Języki obce, poznawanie świata i ludzkiej natury w tym także swojej własnej było dla mnie zawsze bardzo ważnym elementem życia. Długi pobyt w Azji gdzie mieszkałam sprawił, że rozwinęło się we mnie zainteresowanie tematem mindfulness czyli uważności, a co za tym poszło, głębsze zainteresowanie jogą.

Moja Joga

Zanim odkryłam Ashtangę, próbowałam odnaleźć się w różnych stylach jogi - poprzez spokojną metodę Iyengara po styl Vinyasa Yoga. Z każdym dniem na macie lepiej rozumiałam siebie i swoje potrzeby choć czegoś mi wciąż brakowało. Szukałam jogi dynamicznej, w której umysł będzie podążał za ciałem w nieprzerwanym ruchu. Długo opierałam się zajęciom Ashtangi ze względu na widok skrajnie spoconych ludzi opuszczających sale po zajęciach a także fakt, że co zajęcia powtarza się tę samą sekwencję asan co wydawało mi się bardzo nudne. Jednak dałam się namówić Ulli Wilczyńskiej-Kalak na uczestnictwo w intensywnym kursie Ashtangi dla początkujących. To była miłość od pierwszego "om". Od tamtej pory uczestniczyłam w wielu zajęciach, warsztatach i kursach podczas których praktykowałam pod okiem najlepszych nauczycieli Ashtangi. Ashtanga to styl w którym ekstremalne rozciągnięcie ciała łączy się z bardzo mocnym oddechem i wielką siłą fizyczną. Połączenie tych trzech składowych w całość to bardzo długi proces którego efektem jest bardzo ciało i skupiony umysł. Ashtanga jest dla mnie wszystkim. Jest mną. Uczy mnie pokory, cierpliwości, skupienia, uważności, szczęścia, akceptacji przemijania, świadomości, że istnieje tylko "tu i teraz", balansu na poziomie psychicznym i fizycznym. Mam nadzieje spotkać się z wami po drugiej stronie maty. NAMASTE!

Moje doświadczenie

Kurs nauczycielski u Manju Jois, liczne warsztaty u Manju Jois, Beaty Darowskiej, Andrei Lutz, Balu Thevar, Kasi Peki, Moniki Balickiej, Kasi Dziąćko.