Instruktorzy

Instruktorzy

Agata

O mnie

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego, absolwentem Studium Pedagogicznego. Mój kontakt zawodowy z młodzieżą szkolną w przeszłości, jak też po zmianie zawodu uzmysłowił mi, jak ważna jest w życiu nie tylko sprawność fizyczna, ale również dobre samopoczucie i pogoda ducha.

Moja Joga

Poszukując sposobu na oderwanie się od stresującej codzienności w zawodzie ekonomisty, w 2000 roku rozpoczęłam moją przygodę z jogą od udziału w zajęciach prowadzonych w Centrum Jogi Marii Stróżyk. Pod okiem wielu wspaniałych nauczycieli i instruktorów poznałam w praktyce podstawy filozofii i istotę asan, dostrzegając wraz z upływem czasu niezwykle pozytywny wpływ jogi na stan mojego ducha i ciała.

Na własnej skórze odczułam, jak bardzo joga potrafi wpłynąć na pozytywne postrzeganie siebie i otaczającego nas świata. Mam głębokie przekonanie, że joga dodaje sił i energii, zwiększa zdolność postrzegania i koncentracji oraz pomaga złagodzić napięcia i blokady. Pozwala również zachować sprawność fizyczną, a w wielu przypadkach nawet ją przywrócić.

Stąd podczas zajęć pragnę dzielić się moimi przekonaniami, poszukując z każdym ćwiczącym nowych źródeł energii życia, wiary w swoje ciało i umysł.

Moje doświadczenie

W kolejnych latach doskonaliłam swoją wiedzę i umiejętności praktyczne oraz zgłębiałam teorię i metodykę prowadzenia zajęć jogi w klubach Gymnasion oraz PURE Health & Fitness w Poznaniu.

W czasie moich poszukiwań i pogłębiania wiedzy z zakresu jogi ukończyłam w EFIB – Niepublicznej Placówce Kształcenia Ustawicznego w Poznaniu – certyfikowane przez MEN:

  • kurs zawodowy instruktora rekreacji ruchowej fitness ze specjalizacjami joga i ćwiczenia psychofizyczne
  • szkolenie uprawniające do prowadzenia zajęć "Zdrowy kręgosłup" oraz uprawnienie do prowadzenia zajęć Fit & Easy Ball, również potwierdzone stosownym certyfikatem

Ukończyłam również kurs pierwszej pomocy, organizowany przez MedServis - Poznań. Nieustannie rozwijam się jako instruktor, więc oprócz prowadzonych na co dzień zajęć z grupami jogi, korzystam z doświadczenia innych nauczycieli, uczestnicząc w warsztatach np.: "Winter Yoga Intensive", "Joga i techniki relaksacyjne" New Direction Shala. Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę z filozofii jogi, pracy z oddechem, medytacji, relaksacji oraz zdrowego odżywiania.