O mnie

W swoim życiu staram się słuchać intuicji. Tak jak od zawsze znajdowałem przyjemność i wolność w ruchu – pływaniu, piłce nożnej, bieganiu – tak dziś znajduje radość i spokój w jodze.

Ukończyłem marketing w Paryżu i zarządzanie w Warszawie, jednak najbardziej swojsko czuję się w Poznaniu, gdzie mieszkam razem z żoną i córką. Lubię spotykać inspirujących ludzi. Po zawodowych przygodach na festiwalach filmowych, muzycznych i teatralnych, obecnie współprowadzę agencję muzyki klasycznej.

Między jogą a pracą spaceruję z rodziną, spotykam się ze znajomymi, podróżuję. Uwielbiam ciepło i dobre, zdrowe jedzenie. Ciekawią mnie poważne rozmowy. Cieszę się życiem.

Moja Joga

Jogę po raz pierwszy ćwiczyłem osiem lat temu na wyjazdowym warsztacie, metodą klasyczną. Chcąc wygodnie usiąść na piętach, budowałem sobie wtedy całkiem pokaźną górę z koców i klocków.

Prawdziwa przygoda z jogą rozpoczęła się dla mnie wraz z poznaniem Vinyasa Yogi a następnie praktyką na zajęciach Iwony Gąsiorowskiej i Ulli Wilczyńskiej-Kalak w Studio Namaste Yoga. W stylach dynamicznych czuję się naturalnie.

Równolegle chętnie pracuję nad własnym rozwojem w sferze psychicznej. W jodze znajduję możliwość integrowania tego co w umyśle z ciałem. W sobie znajduję natomiast różne, często sprzeczne żywioły. Dlatego ćwicząc i ucząc ze szczególną uważnością eksploruję potrzeby z odległych biegunów, jak spokoju oraz ruchu czy poczucia sprawczości i bycia zaopiekowanym.

Joga to dla mnie zaufanie sobie, akceptacja, miłość, przyjemność z bycia tu i teraz.

Moje doświadczenie

200-godzinny kurs nauczycielski Vinyasa Yoga - Yoga Alliance Registered Yoga Teacher w Studio Namaste Yoga (2018/2019).

ryt200

Moja Joga

Jogę zaczęłam praktykować krótko po zakończeniu swojej sześcioletniej przygody z tańcem klasycznym. Początkowo, znalazłam w niej sposób na zachowanie elastyczności ciała i siły mięśni, a z biegiem lat doceniłam jej korzystny wpływ na umysł, przede wszystkim w walce ze stresem. Joga zaintrygowała mnie głównie ze względu na kształtowanie zdrowego podejścia do własnego ciała i jego ograniczeń, co jest odmienną filozofią w porównaniu do baletu, gdzie ciało, jako instrument, często eksploatowane jest do granic możliwości. W ostatnich latach rozwijałam swoje umiejętności na kursach i warsztatach, głównie w celu poszerzenia własnej wiedzy.

Moje doświadczenie

Pierwsze doświadczenie związane z kulturą fizyczną zdobyłam w trakcie edukacji w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej, następnie podczas 5-letnich studiów na poznańskim AWF-ie. W 2016 roku ukończyłam kurs instruktora ćwiczeń psychofizycznych ze specjalizacją joga w EFIB, a w 2017 roku zdobyłam tytuł instruktora aerial jogi. Kierowana chęcią podzielenia się z innymi pozytywnymi aspektami jogi, w październiku 2018 roku prowadziłam zajęcia w ośrodku dla uchodźców w Serbii, łącząc swoje dwie pasje: praktykowanie jogi i pomaganie innym.

O mnie

Aktualnie kończę studia na specjalności Komunikacja w biznesie. Bardzo chętnie uczę się języków obcych - w szczególności języka francuskiego. Oprócz tego, często można znaleźć mnie przy maszynie do szycia lub pochłoniętą innymi projektami DIY.

Jestem fanką minimalistycznego podejścia oraz filozofii less-waste, którą kieruję się także we własnym życiu. Moim ulubionym środkiem transportu jest rower (zwłaszcza latem). Staram się żyć jak najbardziej świadomie i cieszyć każdą chwilą :)

Moja Joga

Można powiedzieć, że joga jest moją życiową nauczycielką. Uczy pokory, ale także nieustannie przypomina, by nie czekać na to, aż wszystko będzie perfekcyjne - pozwala czerpać radość z drogi, dążenia do celu, bez nadmiernego przywiązywania się do efektu.

Nieustannie zachwycam się lekkością i płynnością vinyasowych sekwencji, połączeniem siły i elastyczności ciała. Na zajęciach szukam połączenia ruchu z oddechem, co pozwala na osiągnięcie lepszego samopoczucia nie tylko na poziomie fizycznym, ale też psychicznym.

Niezwykle cenię również spokój i wyciszenie, które oferuje praktyka w stylu Yin. Oprócz tego, bardzo chętnie praktykuję AirYogę, a także - w wolnych chwilach - Acro Yogę.

Dzięki jodze zachowuję równowagę. Nie wyobrażam sobie dnia bez praktyki - tej fizycznej i całą sobą w "zwyczajnym" życiu. Głęboko wierzę, że właśnie w tym tkwi prawdziwe piękno jogi - w przenoszeniu lekcji z czasu spędzonego na macie - na grunt codziennego życia.

Uwielbiam dzielić się moją miłością do jogi z innymi, a obserwowanie zapału i postępów uczniów przynosi mi wiele spełnienia :)

Moje doświadczenie

 • SNY Vinyasa Yoga kurs nauczycielski jogi RYT 200H Yoga Alliance, Studio Namaste Yoga, Poznań
 • Liczne warsztaty i kursy, m.in.:
  • Warsztaty Aerial Yogi z Moniką Łazuk
  • Kurs Masażu Tajskiegoz Alfonso Cazenave
  • Joga wdzięczności z Natalią Knopek z Simplife
  • Warsztaty AcroYogi dla średniozaawansowanych z Michałem Maciaszkiem
  • Warsztat - “Stanie na rękach” z Martą Witecką
  • ...i wiele innych, ciągle chcę więcej :)

ryt200

O mnie

Nie bez powodu moją ulubioną jogową pozycją jest Stanie na głowie … co jakiś czas lubię odwrócić wszystko do góry nogami. Tak stało się , kiedy po pierwszych zajęciach Vinyasa Yoga (która z założenia miała być nudna i NA PEWNO nie dla mnie) zakochałam się w tym stylu. Tak stało się także niedawno, kiedy po 8 latach praktyki podjęłam decyzję o zostaniu nauczycielem jogi.

Ukończony w SNY kurs dał mi solidną dawkę wiedzy, wiarę w moje możliwości, a także pozwolił spotkać WSPANIAŁYCH ludzi.

Na macie ważna jest dla mnie równowaga między wysiłkiem i wyciszeniem, między zabawą i bezpieczeństwem.

Moje doświadczenie

Vinyasa Yoga kurs nauczycielski RYT200 w Studio Yoga Namaste Poznań.

cdn. :-)

O mnie

Z zamiłowania i chęci niesienia pomocy innym zgłębiam tajniki psychiki ludzkiej na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wierzę, że zdrowy i racjonalny tryb życia jest niezwykle ważny dla każdego z nas, dlatego sama staram się dbać o to na co dzień.

W wolnym czasie angażuję się w rożnego rodzaju wolontariaty. Kocham również podróżować, a w szczególności łączyć podróże z festiwalami muzycznymi.

Z jogą mam do czynienia od najmłodszych lat dzięki mojej jogowo zaangażowanej rodzinie :-) Swoją praktykę jogi zaczynałam pod okiem Marii Stróżyk. Obecnie praktykuję Ashtanga Yogę, dzięki której osiągam spokój i energię do działania.