vinyasa yoga

Opis zajęć

Słowo Vinyasa oznacza "układać" lub "umieszczać w szczególny sposób" i odnosi się do zorganizowanej płynnej sekwencji asan, od początkowych prostych do pozycji bardziej zaawansowanych, których celem jest stworzenie równowagi ciała, umysłu i oddechu.

Zajęcia Vinyasa jogi umożliwiają osobie ćwiczącej indywidualny rozwój i doskonalenie własnej praktyki jogi, poprzez integrację energii wykonywanych asan (pozycji) z pranayamą (świadomym oddechem), drishti (skupionym spojrzeniem), bandhami (wewnętrzną stabilizacją), medytacją i głęboką relaksacją.

Vinyasa Joga pozwala zbudować wewnętrzną i zewnętrzną równowagę, siłę fizyczną, elastyczność oraz wytrzymałość ciała. To wszystko, razem w połączeniu ze świadomym oddechem i medytacją, energetyzuje i orzeźwia ciało oraz umysł. Sekwencja asan mobilizuje ciało w inteligentny sposób, dając możliwość indywidualnego dopasowania praktyki jogi do własnego poziomu fizycznego, oraz aktualnego stanu psychicznego i nastroju.

Vinyasa joga przeznaczona jest dla wszystkich, zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z jogą jak i osób zaawansowanych w praktyce, pragnących doskonalić poprawność wykonywanych asan.

Szczegóły

Poziom trudności: 0 – 3

Instruktorzy: Ulla, Daga, Agnieszka

Zobacz grafik


Legenda

  • 0 - osoby początkujące
  • 1 - osoby praktykujące co najmniej jeden rok
  • 2 - osoby praktykujące systematycznie co najmniej dwa lata
  • 3 - osoby zaawansowane o systematycznej praktyce powyżej dwóch lat