Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich (deep tissue massage) jest formą terapii manualnej skupiającą się na przywracaniu prawidłowego stanu głębokich warstw mięśni i tkanki łącznej. Ruch w masażu głębokim jest wykonywany wolno, a nacisk jest głęboki i koncentruje się na strefach napięcia i bólu.

W przypadku przewlekłego napięcia czy przy uszkodzeniu mięśni na tkance pojawiają się zrosty (pasma tkanki, które są bolesne, sztywne) - mogą one występować zarówno w poziomie mięśni, ścięgien jak i więzadeł. Zrosty te mogą blokować krążenie i wywoływać ból, powodować ograniczenie ruchu, mogą być również przyczyną stanów zapalnych. Masaż głęboki poprzez rozluźnienie, wydłużenie i zlikwidowanie zrostów oraz nieprawidłowych wzorców ruchowych w układach tkanek znosi ból i przywraca prawidłowy zakres w najbardziej efektywny i najmniej obciążający pacjenta sposób.

Jest on wyjątkowo skuteczny w przypadku przewlekłych napięć w różnych strefach, znakomicie sprawdza się m.in. w przypadku sztywności karku, przy napięciach dolnego odcinka pleców czy bolesnym barku.

Masaż głęboki stosowany jest w przypadku: przewlekłego bólu, ograniczenia ruchomości, pozostałości po urazach (np. uraz biczowy - whiplash, upadek, kontuzja), nawracających, bolesnych urazach, w zespole cieśni nadgarstka, zespole górnego otworu klatki piersiowej, wadach postawy, napięciach i skurczach mięśniowych.

Zachęcamy do zapoznania się z kompletnym cennikiem masaży.

Pełny cennik

logo masaze-e.pl

Kontakt

Katarzyna Petela
tel. 690 003 440