Kinesiology Taping

Kinesiology Taping - czyli plastrowanie, polega na aplikacji na ciele, w ściśle określony sposób elastycznego plastra. Nalepiony plaster stanowi źródło bodźców wyłącznie mechanicznych (nie jest nasączony żadnym lekiem) i w zależności od rodzaju plastra, sposobu i miejsca aplikacji, ma różnorakie oddziaływanie. Znajduje zastosowanie w fizjoterapii przeciwbólowej, ortopedycznej, sportowej, neurologicznej, pediatrycznej, pooperacyjnej, ginekologicznej, onkologicznej.

Kinesiology Taping jest zaliczany do wyjątkowo łagodnych i bezpiecznych form terapii (brak wpływu środków farmakologicznych), co bez obaw pozwala stosować go u kobiet w ciąży (wspomagająco dla mięśni brzucha, przeciw rozstępom, przy bólach kręgosłupa, stawów krzyżowo-biodrowych, obrzękach limfatycznych), u osób w podeszłym wieku, a także w przypadkach, kiedy z powodu przeciwwskazań, nie można stosować innych form fizjoterapii.

Odpowiedni sposób aplikacji oraz specyficzne właściwości plastra rozciągliwego usprawniają krążenie krwi i chłonki (otwarcie drenażu limfatycznego pod skórą) likwidując zastoje i obrzęki limfatyczne, co sprzyja ustępowaniu odczynów zapalnych, wylewów podskórnych (krwiaków), zmniejsza odczucia bólowe i stwarza lepsze warunki do gojenia się tkanek w miejscu aplikacji plastra. Odpowiednio zaaplikowany specjalny rodzaj plastra, w czasie kiedy jest nalepiony (5-6 dni), może pełnić rolę stałego drenażu limfatycznego lub być uzupełnieniem dla drenażu manualnego. Jeżeli zachodzi taka potrzeba w każdej chwili można plaster samodzielnie zdjąć.

Zachęcamy do zapoznania się z kompletnym cennikiem masaży.

Pełny cennik

logo masaze-e.pl

Kontakt

Katarzyna Petela
tel. 690 003 440